23 C
Скопје
вторник, август 14, 2018

Анѓушев носи закони сам за себе: Укината е царината за производ кој го користи...

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев ја злоупотребува државната функција на секој можен начин. Владата вчера ја укина царината за увоз на електрични литиум...

Нова цена на бензинот и дизелот во Македонија

По бранот поскапувања движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон дава надеж дека конечно ќе имаме двонеделен период по кој Регулаторната...

ВО ЦЕНТАР: Интервју со Сергеј Самсоненко – најбогатиот македонец

ВО ЦЕНТАР со Васко Ефтов: Интервју со Сергеј Самсоненко - најбогатиот македонец

Славески до Тевдовски: Пред избори ветувавте поврат на ДДВ-то, а не дека ќе ги...

Многу од проектите за подобар живот кои ги ветуваше сегашната Влада не ги исполнува, но затоа исполнува мерки кои не ги вети, а се...

Се продаваат за 1.000 ЕВРА од килограм, а се одгледуваат и во Македонија!

Познат е уште од времето на старите Египќани, Римјани и Грци, но повторно е откриен дури во 19 век! Неговото доцнење меѓу печурките не го...

Билетарниците на ЈСП ќе произведуваат своја струја и ќе ја филтрираат водата

Самоодржливи билетарници кои ќе произведуваат сопствена струја и ќе ја филтрираат искористената вода е најновиот проект на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, кој е предвиден...

Се остварува уште едно ветување на ВМРО ДПМНЕ-Почнува со работа фабриката на „Адиент“ во...

Во технолошко-индустриската развојна зона во Струмица денеска ќе биде отворена фабриката на американската компанија „Адиент“ (поранешен Џонсон Контролс). Во фабриката, којашто е прв капацитет во...

Дојче веле: Новите мерки на Владата нов удар за бизнисмените, зголемени придонеси, даноци и...

Повисоки придонеси, зголемување на данок на добивка, па дури и на ДДВ? Фискалната консолидација наметнува болни мерки, но неизвесно е кои од нив ќе...

Митовска: Нудеа живот, донесоа сиромаштија – СДС со покачување на акцизата ги зголемува цените...

Најавувањето за покачување на акцизата веќе почна да влијае кај меѓуградските автобуски превозници кои со години не ги менуваа цените на билетите заради поволностите....

Кандидат за пратеник од СДСМ објави скандал – Кочо Анѓушев ја оштететил буџетската каса...

Зоран Ивановски иако е поранешен кандидат за пратеник во дијаспората од редовите на СДСМ, по составувањето на влада од страна на СДСМ тој е...

Популарно