14.5 C
Скопје
четврток, септември 19, 2019

Пешев: Одамна не сум се чувствувал толку навредено, „Рекет“ ја прели чашата и кај...

Поранешниот министер кој сега е претседавач на собранието на Стопанската комора, Антони Пешев, вели дека случајот „Рекет“ имал големо влијание врз бизнисот додавајќи дека одамна се...

Фејсбук ќе им плаќа милиони долари на медиумите за да ги користи нивните вести

Фејсбук нуди милиони долари на производителите на вести за да ја користи нивната медиумска содржина во секцијата вести, за која, компанијата се надева дека...

Ново поскапување – Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Дизелот поскап за половина денар, бензините со непроменета цена. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика неделава. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на...

СДСМ: Поделени се првите картички за „зелена нафта“, 200 милиони денари ќе се вратат...

Започна реализацијата на проектот „зелена нафта”, клучнa мерка, со која 200 милиони денари ќе се вратат кај земјоделците, велат од СДСМ. 55.000 земјоделци кои се...

Анѓушев призна, откако сум вицепремиер моите компании имаат добиено тендери

Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во ниту една јавна набавка и...

ВЛАДАТА ГИ ПЛАЌА 240.000 ЕВРА, А МОЛЧИ: Кој и како носел странски инвестиции –...

Колку инвестиции донеле министрите за привлекување на странски инвестиции и советниците, кои државаат годишно ја чинат околу 240 илјади евра, анализира Пресинг ТВ . Оттаму побарана...

Заев: Ќе ги качиме пензиите за 1000 денари, па ќе видиме дали ќе банкротираме...

Премиерот Зоран Заев во дебатата во Собранието во репликите до пратеници, соопшти дел од одлуките во економијата кои ги најави во претстојниот период. Првата поента...

RTL репортажа за плантажата за марихуана, сопственост на пријателот на Заев

Ја посетивме најмодерната плантажа за зелено злато, цветови и масло со кои ќе се снабдува целиот свет. Вака гласи насловот на репортажата на хрватската...

Мицкоски: Оваа антибизнис влада не доведе до пропаст, еве и доказ

„Вистината е немилосрдна, а на лагата и се кратки нозете. За жал, во СДСМ не ја научија лекцијата и продолжуваат да ги следат лагите...

Ќе се намалуваат платите на работниците, опаѓа продуктивноста на економијата

КОНЦЕПТОТ НА СДСМ ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ БИЛ ГОЛЕМА ЛАГА Ќе се нaмaлyваат платите за работниците во нарениот период поради нaмaлeната продyктивност на економијата – проценуваат...

Популарно