7.8 C
Скопје
вторник, март 26, 2019

15-годишник е најмладиот милионер во Македонија

Петнаесетгодишник е најмладиот милионер во земјава за 2017 година. Тој остварил доход од над 16.339 евра, а исто толку остварил и најстариот милионер кој...

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да...

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да се заработат 14.000 евра. Дали знаете дека во Македонија се одгледуваат...

Официјално: За 71 милијарда долари „Дизни“ го купи „21 Сенчри Фокс“ и стана гигант

Откако се официјализираше купувањето на имотот на „21 Сенчри Фокс“, „Дизни“ од„само голема ѕверка“ (како што напиша престижниот Њу Јорк Тајмс), во средата стана...

Има 16 години, а веќе е милионер – еве што вели за конвенционалното образование

6-годишниот Австралиец Џек Блумфилд, иако уште е малолетен тинејџер, веќе е влезен во друштвото на светските милионери. Младиот Блумфилд вели дека конвенционалното образование е...

Денеска нова цена на бензините и дизелот во Македонија

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика напладне ќе го соопшти новите цени на горивата во Македонија, кои ќе важат...

„Стандард енд Пурс“: ББ(минус) за Македонија – Во ранг сме со Бангладеш, Гватемала и...

Агенцијата „Стандард енд пурс“ (“Standard and Poor’s”) соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг ББ- (минус) на Македонија, исто како и минатата година. „Стандард енд пурс“...

Според Форбс, бројот на милијардери во светот драстично се намалил

Бројот на милијардери во светот од мината година се намалил за 55 лица, односно 2.153, пишува американскиот магазин „Форбс“, објавувајќи листа на најбогатите луѓе...

Топ 10 најбогати во САД: Десет семејства имаат 530 милијарди долари или околу 140...

Десетте најбогати американски семејства заедно имаат вкупно 530 милијарди долари, стои во извештајот на државниот Институт за политички истражувања. Богатството на секоја од тие „династии“...

Лош старт на капиталните инвестиции во јануари- Ништо од ветувањето на Заев, Анѓушев и...

Низок старт на капитални инвестиции во годинава и покрај тоа што Владата на СДСМ и премиерот Зоран Заев, заменик претседателот на Владата задолжен за...

Филипче поседува 458 акции во четири компании – Макпетрол, Бетон, Гранит и Макстил

Министерството за здравство утринава одговори на прашањата кои пред 10 дена ги постави Економски Лидер и ни открија во кои компании поседува акции министерот...


Популарно