13 C
Скопје
среда, јули 8, 2020

Ликовите од СЈО никогаш не се качија на Монт Еверест, ниту пак можеа да...

Да се разбереме… Ликовите од СЈО никогаш не се качија на Монт Еверест. Ниту пак можеа да се качат. Им направија приказна во која...

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско: Оризопроизводителите бараат „метлата” на Заев да заигра за...

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско на над 500 декари само во атарот на с.Грдовци. Оризопроизводителите од с.Грдовци го повикуваат на одговорност директорот на Водостопанство...

Трагедија: Млад Германец пронајден мртов во Скопје, познат e неговиот идентитет и што правел...

На 01.04.2019 во 18:22 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во хангар на улица „Димче Мирчев“ во Скопје имало...

„Шеста управа“ на МВР: Здравјето ни е загрозено, Спасовски и СДСМ не оставија на...

Секторот за обезбедување во МВР, попознат како „Шеста управа“, оставен на милост и немилост од Оливер Спасовски, пишува Курир. Имено вработени од овој сектор на МВР...

Хит на социјалните мрежи: Курц без никакво обезбедување чекаше два часа за нискобуџетен лет...

Вистински хит на социјалните мрежи стана фотографијата од канцеларот на Австрија, Себастијан Курц, кој е фотографиран во авион на нискобуџетен лет од Барселона за...

Анкета на „Europe Elects“: ВМРО-ДПМНЕ 42.6 %, СДСМ 36.6 %

Ако изборите во Република Македонија се одржат утре, ВМРО-ДПМНЕ ќе извојува убедлива победа со 6 проценти предност пред СДСМ, што е за повеќе од...

Ленче, Фатиме или в.д. не можат да бидат специјални – потребен е нов човек...

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна...

Богоевски: Не знаев дека „лавот од Форино” бил толку чувствителен

Талат џафери ја прекинал седницата поради однесувањето на колегата Мухамед Зеќири. Не знаев дека „лавот од Форино” бил толку чувствителен, напиша на Фејсбук Павле...

Макрадули и Шилегов ги изиграа невладините организации околу заштитата на Водно

Фан страната „Го сакам Водно“ објави пост на Фејсбук во кој пишуваат дека градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов и заменик министерот за животна...

Ужас во Прилеп: Старец полово нападнал 5 годишно девојче

Пет годишно девојче било полово нападнато вчера додека си играла на улица. Од полицијата информираат дека 23- годишна жена пријавила дека додека нејзината петгодишна ќерка си...

Популарно