28 C
Скопје
понеделник, април 23, 2018

Научниците во Амстердам уништија клетки на рак на дојка за само 11 дена без...

Клиничките обиди можеби најдоа начин како да не ослободат ракот на дојка еднаш и засекогаш. Истражувањето презентирано од професорот Најџел Бундред во Европската конференција за рак...

Интервју со Ацо Крстески, генерален секретар на МНФ: Македонија да им се врати на...

Интервју со Ацо Крстески, генерален секретар на Македонскиот Национален Фронт за Баркод.мк. МНФ е логичен продукт на кулминацијата на политичката неправда во Македонија. Што е...

Запленети околу два тона албанска марихана

За не цели 24 часа албанската, италијанската и грчката полиција запаленија околу два тона марихана по потекло од Албанија, јави дописникот на МИА. Последната, од...

Македонски манифест со отворено писмо до Заев и Владата: Потпишавте срамен велепредавнички договор

Отвореното писмо од Македонски манифест до Зоран Заев и Владата на Република Македонија. Ви го пренесуваме интегрално: Господине Заев, Македонски манифест му обзнанува на македонскиот...

Ѓорѓиевски: Куманово да прерасне во модерна општина, последниот збор го имаат граѓаните

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Куманово, Зоран Ѓорѓиевски, со богата програма ќе ја бара довербата од своите сограѓани. Неговата примарна цел е Куманово да...

СДСМ: Груевски да собере храброст и да се соочи со правдата, Македонија ќе биде...

Никој, па ниту Никола Груевски не може да избегне соочување со правдата и правната држава. Наместо да бега од обвинителите, Груевски треба да собере...

Денеска се слави Пресвета Богородица – Пречиста

Празникот кој се слави денеска во народот е познат како Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на пресветата...

ВНИМАВАЈТЕ: Жена во Тафталиџе лажно се претставува како мајка на Валерија и бара пари

Мајката на Валерија Зафировска, Марина предупреди дека некоја жена во Тафталиџе 2 во Скопје, се претставувала во нејзино име и собирала пари за Валерија. -До...

Општина Аеродром: Донесена е одлука за распишување референдум против населување на бегалци

Советот на Општина Аеродром на 73-та седница донесе одлука да се распише референдум во врска со прашањето за населување и интеграција на мигранти на...

ВМРО- ДПМНЕ: Граѓаните сакаат работа и посветеност, како што тоа го правеше владата предводена...

СДС не смее да си поигрува со највисоките национални и државни интереси и да се однесува несериозно по прашања како што е проблемот кој...

Популарно