21 C
Скопје
недела, август 19, 2018

Ивор Мицковски: Министер си поднел оставка поради мобилен, нашиот Фонд за иновации дрзок и...

Норвешкиот министер за рибарство Пер Сандберг го понел службениот мобилен на одмор. Веднаш поднел оставка. Ова дебаклов и криминалов со Фондов за иновации нема крај,...

Сунет во училиште со „амин“ од Општина Гази Баба (ВИДЕО+ДОКУМЕНТ)

Верски обред и приватна прослава се оддржале во основното Крсте Петков Мисирков во скопска Гази Баба. Ден по прославата, екпата на телевизија Алфа денеска...

СДСМ: Времето на сомнителни исплати кон фирми, криминал и корупција заврши, сега се работи...

Не постои поголем криминал од 11 годишното коруптивно, расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Ова партијата е симбол на криминал, корупција и неспособност, стои во соопштението...

ВИДЕО: Заев опозиционерот контра Заев премиерот – Владиното рекламирање одеднаш стана добро

Министерката Мила Царовска денеска не откри колку средства од ресорот труд и социјала ќе се скратат и пренасочат во пропагандискичкиот период пред референдумот. За...

Џејсон Мико: Како екипата што го поддржува договорот Заев-Ципрас ги замолкнува тие што не...

Дали сакате да имаме отворена, чесна, робустна, а веројатно и галамџиска дебата за договорот меѓу Заев и Ципрас? Ако да, тогаш не се ни...

Колумна на Мирка Велиновска: ВОЈНА ПРОТИВ ЕВРО-АМЕРИКАНСКИТЕ ДЕГЕНЕРИЦИ

Ја видовте нели Северинка Северношеќеринска, влијателната  бројлерка (ГМО кокошка) од фашистичкиот цијашко-соросоиден кокошарник? Нејзините газди и спонзори и навреле американска воена униформа. Ја качиле...

Колумна на Тања Каракамишева: ДА ЈА ОДБРАНИМЕ МАКЕДОНИЈА!

Во животот секоја генерација Македонци има своја мисија и своја чест! Нашата мисија и чест е повеќе од очигледна! Одбрана на Татковината, одбрана на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! Иако...

По девет часа спасена Британката која падна во море од крузер во Хрватска

Британска државјанка, која синоќа падна во море од крузер, пронајдена е и спасена по девет часа, соопшти хрватското Министерство за одбрана. Таа е пронајдена од...

Ани Малинкова, ДРАСТИЧНА промена на својот изглед

Летото е периодот за кој особено припадничките на понежниот пол се подготвуваат кога фигурата е во прашање. Зимоска се изнагледавме фотографии од салите за вежбање,...

Девет жени во Армијата на Република Македонија оваа година добија унапредување

Девет жени во Армијата на Република Македонија оваа година добија унапредувања, а по долго време една припадничка на женскиот пол беше промовирана во чин...

Популарно