0 C
Скопје
недела, декември 16, 2018

Викиликс: Никола Димитров бил оперативец на ЦИА, ги шпионирал Груевски и Црвенковски кај Рикер!...

Викиликс објави пресретната комуникација помеѓу оперативец на ЦИА и амбасадорот на САД во Македонија Филип Рикер, кој во моментов е назначен за надгледувач на...

Млечно лизгалиште во Германија: Во Рутен на улица смрзнаа 15.000 литри млеко (ФОТО)

Илјадници литри млеко замрзнаа на улица во германската провинција Северна Рајна-Вестфалија, објави ДПА. Непознати сторители минатата ноќ истуриле млеко од паркиран камионски танкер, соопшти денеска...

Уште едно сведоштво за трагичната несреќа: „Нешто силно ме удри во главата и сите...

Јас седев назад, автобусот се занесе, нешто силно ме удри во главата и сите патници почнавме да паѓаме еден врз друг. Многу ми е...

Во ЕУ најлошо е во Бугарија и Хрватска, надвор од Унијата Македонија и БиХ...

Жителите на Луксембург и Германија имаат највисок животен стандард во ЕУ, додека на дното се Унгарија, Хрватска и Бугарија, покажува истажување на Евростат. Највисоко ниво...

Никица Корубин од утре ќе настапува како независна пратеничка

Никица Корубин,  пратеник од редовите на ЛДП, објави на фејсбук дека ќе настапува како независен пратеник. -Сакам да ве информирам, дека од денес настапувам како...

Два нови амандмани од Алијанса за Албанците, во едниот се брише терминот „македонски“

Пратениците на Алијанса за Албанците доставија амандмани со кои бараат во уставниот закон, покрај другите држави со кои се граничи Македонија, да се додаде...

Каменос: Незнам од каде ги добива Коѕијас парите, но знам кој го смисли името...

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, повторно изрази противење на Преспанскиот договор повикувајќи го претседателот Прокопис Павлопулос да го повика Советот на политички лидери...

Сопственикот на автобусот на „Еуробус“ откри како настанала несреќата

Сопственикот на компанијата „Еуробус“ од Струга за која на релацијата Битола-Виена сообраќал автобусот кој ноќеска во 1.45 часот се преврте на автопатот Скопје-Белград кај...

Миленко на 17 јануари седнува на обвинителна клупа: Ќе му се суди за расизмот...

Некогашниот ТВ водител, а сега активист на социјалните мрежи Миленко Неделковски, на 17 јануари ќе седне на обвинителна клупа за ширење на расизам и...

Пратениците на ЛДП нема да гласаат за Законот за амнестија

Пратениците на ЛДП, владиниот коалиционен партнер, нема да гласаат за предлог-законот за амнестија со кои треба да бидат опфатени околу 50-тина обвинети за упадот...

Популарно