14.5 C
Скопје
сабота, март 23, 2019

Каракамишева: Националистите, патриотите и суверенистите се борат за правата и слободите на својот народ...

Со цел да се намали политичката вредност на суверенистите во Европа, кои се во голем подем, некои "наши" и странски аналитичари ги дискредитираат нарекувајќи...

Мицкоски: Нашата држава се наоѓа пред одлука каква Македонија сакаме и каква Македонија ќе...

Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата. А работите во реалноста не се добри и не...

Драма во Прилеп: Зетот ја турнал бабата по скали – сакала да ја види...

На 22.03.2019 година околу 18:30 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата „Адем Адемоски“ В.П.(77) се обидела да влезе во куќата на нејзината...

Беснее пожар кај селото Манастирец, се шири кон Трстеник и Кавадарци

Состојбата со пожарот кај росоманското село Манастирец се уште е критична, а се појави и нов кај соседното Трстеник. Командиорот на Територијалната противпожарна единица Кавадарци,...

Адеми: Со мајка Тереза се гордеат сите граѓани на Северна Македонија

Со Мајка Тереза се гордат сите граѓани на Република Северна Македонија, без разлика на етничката или верската припадност. Со неа се гордее целиот свет,...

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчка граница

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа...

СКАНДАЛ: Владиката Наум отворил фирма за марихуана?! – Заеви му се партнери!

Монахињата на МПЦ, Сара, со родено презиме Еленова е еден од основачите на најновата компанија со лиценца за производство на марихуана, нејзин бизнис партнер...

Трипуновски: Над 50.000 тони јаболка стојат неоткупени, земјоделците молат за помош и се оставени...

Членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Цветан Трипуновски денес беше во посета на Ресен, имаше средба со јаболкопроизводителите од овој крај, разговараа за актуелните ситуации и...

СДСМ: СЈО мора да продолжи како посебно обвинителство – новиот закон во интерес на...

ВМРО-ДПМНЕ беше и остана во одбрана на криминалот, против правдата и против напредокот на државата, стои во соопштението до јавноста на владејачката СДСМ. Сооптението го...

Високите температури ги разбудија инсектите: Граѓани се жалат на убоди од оси, пчели и...

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите. На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси,...


Популарно