1 C
Скопје
сабота, јануари 19, 2019

И најсилните плачат: 7 најстрашни болки кои еден човек може да ги почувствува

Прагот на толеранција е различен кај сите луѓе – додека едни не можат да издржат интервенција кај стоматолог, други можат да толерираат операција на...

ФОТО: „Го излекував ракот во четврта фаза, јадејќи само една намирница“

Кендис Мари Фокс била уништена кога лекарите и рекле дека поради  ракот на тероидната жлезда, кој се проширил и на другите органи, и по...

Природни начини за лечење на јачменче на очите

Јачменчето (јачмен) е чирче или апсцес на горниот или долниот раб на очниот капак кој укажува на инфекција на очните жлезди. Иако јачменчињата обично...

СВЕТСКА ХИТ ДИЕТА: За три денови, пет килограми помалку – еве што треба да...

Најпопуларната диета која многу ја препорачуваат многу ѕвезди од светскиот шоу бизнис е диета чија главна состојка е компирот. Оваа диета вклучува јогурт со помалку...

Колку треба да пешачите за да ја намалите телесната тежина?

Голем дел од нас се занимаваат со физичка активност и различни начини на исхрана. Најупорните се обидуваат со строги режими на исхрана и напорни...

Проблеми со нозете кои сугерираат на сериозна болест

На нозете им се „паѓа честа“ да ја носат целата тежина на телото. Затоа тие често страдаат од болка, оток, грчеви и други проблеми. Треба...

Болката во грбот може да сугерира за опасни болести

Болката во грбот е проблем што скоро секој втор човек се соочува барем еднаш во својот живот. Карактеристично е дека во приближно 6 недели...

Чудотворни води на Македонските манастири: Лекуваат, подмладуваат, ја кршат несреќата…но не одете во вторник

Самовилските Води с. Зубовце Тесен црн пат под кој тече реката Пчиња, а на километар од изворот насекаде има обесени маици, панталони, чорапи, по голите...

Причини за надуен стомак

Надуен и болен стомак е симптом кој погодува сè поголем број на луѓе. Најчесто таквите непријатности се последица на лошата исхрана која ги иритира...

Што ве очекува денес според хороскопот?! Некои знаци ќе бидат добитни на повеќе полиња

Што ве очекува денес според хороскопот?! Некои знаци ќе бидат добитни на повеќе полиња Водолија Бидете трпеливи и не трошете ја енергијата залудно. Еден од најубавите...

Популарно