7 C
Скопје
сабота, февруари 24, 2018

Дали сте свесни дека лошата храна ве убива?

Секако дека ниту еден од нас нема да живее вечно, сите имаме свој суден ден, но по сè изгледа најголема пресуда ни донесува она...

Конецот на Ариадна: Патот низ сопствениот лавиринт

Грчкиот мит за конецот на Ариадна ни дава увид добиен уште едно античко време за тоа како можеме на еден креативен начин можеме да...

Го имате дома, а не знаете дека лечи се: Најздравото нешто кое може да...

Иако фармацијата напредува постојано, луѓето се уште се лекуваат и со природни домашни лекови, кои се моќни и ефикасни. Меѓу овие лекови спаѓа и маслото...

Едноставно и ефикаснао: Смирете го телото со помош на рацете – Секој прст одговара...

Ова е јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на еден брз и достапен начин. Погледнете ја подобро сликата погоре: Се што...

Лековита напивка: За 24 часа ќе ги исфрлите сите отрови и стресот од телото

Со задржувањето на токсини во крвта стануваме хронично уморни, чувствуваме надуеност и имаме проблеми со циркулацијата. За да не се задржуваат токсини во крвта, треба...

Следете ги овие 3 правила и ќе јадете повеќе, а притоа и ќе слабеете

Се уште не сте се пронашле во ниедна популарна врста на здрава исхрана? Тогаш веројатно се борите да пронајдете најдобар баланс, без стрес и...

Фитнес предизвик: Десет минути од оваа вежба согоруваат повеќе калории отколку 30-минутно трчање (ВИДЕО)

Доколку сакате да го обликувате целото тело, да ја подобрите вашата кардиоваскуларна кондиција и да согорите што повеќе калории, нема потреба со часови да...

Што да јадете на работа, а тоа да не се сендвичи?

Кажете им „не“ на брзата храна и на јаглехидратите, мислете однапред и хранете се здраво. Доста ви е од печива, сендвичи, крофни, грицки и слични...

ТОП 5 СОВЕТИ: Како да го активирате вашиот метаболизам за добар ден?

Од оној момент кога ќе ги отворите очите во првите утрински часови, со мали чекори можете да започнете да согорувате калории. Како што пишува „Run...

Најдобар лек против мамурлак: После празничните дружби и лумпувања ви требаат овие 4 состојки

Единствен сигурен начин во целост да го одбегнете мамурлакот после луда ноќ и забава е да бидете умерени во сè што консумирате. Но, ако...

Популарно