7 C
Скопје
петок, февруари 23, 2018

Внимавајте на овие 7 правила ако сакате вашата вагина да биде здрава

Здравјето на половиот орган кај жените бара посебна грижа. Грижата е основна превенција против секакви болести и непријатни состојби. За да ја зачувате вагината...

За што може да биде симптом ноќното потење?

Потењето е нормален процес во организмот, кој му помага на телото да се излади и да се ослободи од токсините. Тоа се случува кога...

Причини за надуен стомак

Надуен и болен стомак е симптом кој погодува сè поголем број на луѓе. Најчесто таквите непријатности се последица на лошата исхрана која ги иритира...

Со какви што се дружиш, таков стануваш! – Бесценети мудрости за животот

1. Живеј како да ќе умреш утре; учи како да ќе живееш вечно. 2. Секој еден човек е уникатен, исто како и сите останати. 3. Образованието...

ВИДЕО: Што се случува во организмот кога сте на хроно начинот на исхрана?

Хроно исхрана – режимот кој го освои светот. Основната идеја за режим на исхрана по одредено време потекнала од францускиот лекар Ален Делабоса, кој го...

5 рецепти за прочистување на црниот дроб

Дали некогаш сте го прочистиле црниот дроб? Ова е исклучително важен орган. Тој е одговорен за детоксикацијата на телото од сите загадувачи во храната...

5 начини да се справите со емоционалниот стрес

Скоро секој човек во својот живот има моменти во кои не се чувствува особено удобно во својата кожа. Тоа може да се должи на...

СОВЕТИ: Наместо антибиотици користете природни лекови за црвено грло

Болката проследена со црвено грло, кашлање и отежнато голтање е знак дека постои инфекција на грлото. Овие воспаленија може да бидат предизвикани од вируси,...

Промената на мирисот од урината

Урината има специфичен мирис, кој сепак понекогаш може да се промени. Погледнете што може да ја предизвика промената на мирисот од урината. Дехидрирани сте Кога телото...

ЦВЕЌИЊА ПРОТИВ ЗАГАДЕНОСТ: Овие растенија ќе го прочистат воздухот во вашиот дом

Ако ги прашате дизајнерите на ентериер што не смеете да изоставите од вашиот дом при неговото уредување, најголемиот дел од нив ќе ви речат...

Популарно