6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Јадете авокадо секој ден, има многу причини за тоа

Авокадото е една од оние намирници кои или ги обожавате, или не можете да ги смислите. Го бие глас дека е полно масти, но...

Томче и Шарки ќе ви објаснат што значи кога животот ти е како на...

Двоецот Дарко – Шарки и Томче го промовираа новиот сингл „Коцка“, зад кој стои авторскиот тим Ангел Ќосев, кој ги напиша музиката и аранжманот,...

Се разбуди по четири години во кома: Чудото од дете, Јован Колоски слави матура

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи лошата болест, стана матурант. На...

Морбили кај докторка и болничарка на неврологија, во здравството вкупно 122 заболени

Докторка и болничарка на Клиниката за неврологија пред два дена заболеле од морбили, пишува НОВА. Двете вработени најверојатно се заразиле од пациентка која пред две...

Се воведуваат две нови вакцини во Македонија: Дознајте кои се и кога треба да...

Министерството за здравство, годинава, во Календарот за Имунизација воведува две нови вакцини – вакцина против Рота вирусот и Пневмококна вакцина, истакна министерот Филипче. Со вакцината...

Совет од млада жена која боледува од рак: Сакајте го животот, не плукајте на...

Живееме брзо, сакаме многу. Добиваме нешто, а потоа сакаме повеќе и повеќе. Се чини дека нема крај. Животот брзо ни минува, не го забележуваме...

Оваа украсна билка е природен дијазепам и вистински благодет

Магнолијата е украсна билка која го намалува стресот и ја лекува несоницата- тврдат многу познавачи на алтернативната медицина. Од кората на магнолија се прават...

Само две капки од оваа смеса може да им помогнат на луѓе кои имаат...

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате. За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук капалка маслиново масло газа Чешнињата лук исчистете...

Ова растение им помага на девојките: Дознајте како и набавете го веднаш

Дома сите имаме цвеќиња и билки, но меѓу нив постојат такви кои кријат тајна за здравје и среќа. Една од овие приказни за растенија кои...

Дали после спиење на вашата перница има мало „вирче“ од плуканка- причината за тоа...

Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...Популарно