4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

Ова е главната причина зошто не треба да пиете вода додека јадете

Пиењето вода пред и за време на јадењето е навика која ја имаат многумина. Новите сознанија укажуваат на тоа дека пиењето вода за време...

Кафе и цигари на празен стомак– НИКАКО, еве зошто!

Многумина не можат да го започнат денот без утринско кафе и цигари, не размислувајќи колку е опасно за нивното здравје. Бројни студии покажуваат дека црно...

Овие намирници ја зголемуваат плодноста

Првиот чекор кон здрав репродуктивен систем е одржување на рамнотежа на хoрмоните. Иако многу фактори влијаат на можноста да ја добиете улогата родител, здравиот...

Каква штета му прави смогот на организмот?

Индексот на квалитет на воздухот (AQI) покажува колку е воздухот (не)чист. Во деновите кога воздухот е најзагаден обично се препорачува граѓаните да остануваат во...

Слабејте додека спиете: Ова се 4-те начини

Мислите дека не постои начин да слабеете додека спиете? Не сте сосема во право. Сите знаеме дека доволното спиење е од особена важност за целокупното...

Наравоучение: Само ние и бубашвабите можеме да издржиме вакво загадување

Излегуваш надвор, магла. Земаш воздух, смрди. Наравоучение: Само ние и бубашвабите можеме да издржиме вакво загадување, стои во Твитер објавата на профилот потпишан како...

Студот може да ви помогне да ослабнете, еве како

Ниските температури на воздухот можат да го забрзаат согорувањето на калории во организмот, покажуваат експерименти спроведени врз животни. Истражувачите од Универзитетот Калифорнија појаснуваат дека студот...

Испил цело пакетче вијагра, а тоа што следувало е лекција за сите мажи

Маж од Велика Британија кој земал десет пати повеќе од дозволените апчиња вијагра доживеал вистински пекол со трајни последици, пренесува „Дејли меил“. Тој тоа го...

Древни рецепти за настинка и кашлица

Ако сакате да се ослободите од настинка пропратена со кашлица, воспаление на грло и други симптоми, заговорниците на традиционалната медицина ви нудат стари проверени рецепти,...

Најдобар природен лек против воспаление на синусите

Воспаленијата на синусите се особено чести во текот на зимскиот период. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија. Иако вообичаено...

Популарно