19 C
Скопје
четврток, јуни 20, 2019

Лук потопен во црвено вино за долговечност: Напиток кој може да биде природен лек

Овој хербален лек ги комбинира корисните својства на вашиот омилен лук и црвено вино. Добиената смеса може да спречи многу болести, ја прочистува крвта,...

Ужас во Кумановската болница: Жена живее во агонија, со отворена рана и мозочен удар...

Илинка Арсовска од село Пелинеце е 43 годишна жена кој во кумановската болница ја доживува најтешката агонија во животот. Лежи со отворена рана, ја...

Мачкајте ги проширените вени со ова масло – целосно е природно, а од него...

Оваа исклучително лековита билка кај нас е позната по своите својства да ги исцелува раните и оштетувањата на кожата. Невенот е билка која потекнува од...

Дебели сте бидејќи имате вишок вода во организмот: Исфрлете 5 литри вода од телото...

Постојат многу рецепти за подготовка на чај од магдонос, а овој го пробале многумина и се воодушевил, бидејќи за три дена се губат 5...

Предупредување од докторите: Крлежите почнаа да напаѓаат- совети како да се заштитите

Со доаѓањето на пролетта доаѓаат и повисоките временски температури. Време во кое се буди флората и фауната низ парковите, ливадите и планините. Меѓутоа со...

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат. Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе. Содржат доста калиум и намалуваат отоци. Ја подмладуваат...

Магичен напиток: Пијте го наутро и дозволете да направи чуда за вашето здравје

Овој моќен зачин е богат со антиоксиданти, магнезиум, витамин А и Ц, а во комбинација со вода прави неверојатни чуда за нашето здравје. Куминот е...

Почна сезоната на климите, како да ги исчистите?

Бактерии, микроорганизми, па и атипично воспаление на белите дробови како што е легионерската болест се само некои од опасностите кои демнеат од клима-уредите. Времето веќе...

Направете сами: Спас за ублажување на изгореници од сонце

На многумина им се случило барем еднаш да се заборават на сонце и да добија изгореници. Секому може да му се случи вакво нешто, но...

7 најдобри трикови за слабеење

Ова се мали трикови кои носат големи резултати. Пронајдете поддршка Без оглед на тоа дали  тоа ќе биде меѓу вашите пријатели или пак онлајн, потрудете се...

Популарно