11.9 C
Скопје
вторник, април 23, 2019

Миа Костова до Филипче: Епидемиjaта од мopбили ја „стимулиpaш“ со глаcaње во училиштата и...

Македонската ТВ водителка Миа Костова, мајка на малолетно дете кое оди во основно училиште, јавно да му се обрати на министерот за здравство Венко...

Прогласена епидемија на заразна жолтица во ПОУ „Климент Охридски“ во Ново Село

Прогласена e епидемија на заразна жолтица во Посебното основно училиште „Климент Охридски“ во Ново Село каде се школуваат деца со попречености. Центарот за јавно...

Диета со мед – најдобриот избор за зимските денови

Поради големиот број хранливи состојки, медот треба да се конзумира секој ден. Тој нуди многу предности за нашето здравје, а е одличен и за...

Редовна физичка активност – половина здравје

Најголем дел од нас се свесни дека физичката активност е многу важна, но сепак често ќе кажеме дека ни е потребна мотивација. Постојат голем број...

Најздравиот природен напиток: Кажете збогум на лошиот холестерол и запушените артерии

Кажете им збогум на затнатите артерии, високиот крвен притисок и лошиот холестерол! Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите, да го...

РУСКА ЛЕКАРКА ЈА ОТКРИВА ТАЈНАТА НА ДOЛГOВEЧНОСТА: Cмpттa дoаѓа од црeвата!

Руската биохемичарка и лекарка по природна медицина Марва Вагаршаковна Оганјан има 45- годишно искуство во медицина и лабораторија.Основата на нејзината теорија е базирана на...

Јадете авокадо секој ден, има многу причини за тоа

Авокадото е една од оние намирници кои или ги обожавате, или не можете да ги смислите. Го бие глас дека е полно масти, но...

Томче и Шарки ќе ви објаснат што значи кога животот ти е како на...

Двоецот Дарко – Шарки и Томче го промовираа новиот сингл „Коцка“, зад кој стои авторскиот тим Ангел Ќосев, кој ги напиша музиката и аранжманот,...

Се разбуди по четири години во кома: Чудото од дете, Јован Колоски слави матура

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи лошата болест, стана матурант. На...

Морбили кај докторка и болничарка на неврологија, во здравството вкупно 122 заболени

Докторка и болничарка на Клиниката за неврологија пред два дена заболеле од морбили, пишува НОВА. Двете вработени најверојатно се заразиле од пациентка која пред две...Популарно