24 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

ВИДЕО: Компилација од најсмешните визуелни ефекти во филмовите од 90-тите

Визуелните компјутерски ефекти не се појавија вчера, тие постоеја уште во 90-тите години, но може да се каже дека ова беа непријатните тинејџерски години...

ВИДЕО: Погледнете како Џиџи Хадид ја имитираше Меланија Трамп

Додека го држеше монологот на доделувањето на Американските Музички награди, Џиџи Хадид, покажа дека освен како модел, одлично се снаоѓа и во улогата на...

Нова заразна игра на „Гугл“ се шири на интернет!

Иако можеби цртањето не е ваша јака страна, новата игра на „Гугл“ би можела да ви претставува интересна забава. Станува збор за играта „Quick, draw!“...

Прием кај претседателот Иванов за учесниците на фестивалот „Златно славејче“

Учесниците на 46-то издание на фестивалот за детски песни „Златно славејче“ денеска беа на прием кај претседателот Ѓорге Иванов.   Претседателот Иванов упати честитки за успешното...

Мистериозна држава во која владеат дрога и пари: Ја нема на мапите, ретко кој...

Длабоко во прашумите на југоисточна Азија, на крајните делови од Мјанмар, неформално, но ефективно автономна, се наоѓа државата Ва која ја посети новинар од...

Импозантна кула од стакло (фото)

Вејл е прекрасен град, кој е создаден како дел од луксузното одморалиште за скијачите во планините на Колорадо… Ова е идеално место доколку барате локација...

Излезе трејлерот за „Убавицата и ѕверот“ (видео)

Компанијата Дизни го објави официјалниот трејлер за филмот „Убавицата и ѕверот“, приказна омилена кај сите генерации. Познатата приказна за Бел, и ѕверот и замокот, врз...

Една бројка на вашата лична карта открива колку двојници имате (ФОТО)

Меѓу податоците кои се наоѓаат на биометриските лични карти е и бројот чии лица имаат слични карактеристики како и вашите. Еве како можете тоа...

Ги фотографирал истите луѓе пред 40 години и денес, погледнете ја разликата

Chris Porsz, докторот, кој во 70-тите и 80-тите години на минатиот век се занимаваше со аматерска фотографија, неколку децении подоцна, поточно 40 години подоцна,...

Популарно