12 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

Бојкот и забрани за „Убавицата и ѕверот“ поради геј сцена

Пред неколку дена креаторите на „Убавицата и ѕверот“ се пофалија дека се иноватори, бидејќи го вклучиле првиот геј лик во проектот „Дизни“, но тоа...

Како изгледале познатите личности кога биле деца

Детските години се најубавиот период во животот на секој човек. На фотографиите што следат ќе видите како изгледале познатите личности кога биле деца. Дејвид Бекам Дру...

Вистинска приказна за човекот кој преживеал 382 дена без храна

Повеќето луѓе би преживеале без храна неколку недели пред гладот конечно да ги убие. Но сепак тешко е да се постават прецизни граници: без вода...

Какви сродни души се хороскопските знаци

Сродна душа Овен - Вие сте страстни и подготвени на сè да го добиете она што го сакате. Посветени сте на партнерот и се...

Непријатни моменти кои сите ние сме ги доживеале

Многу често во секојдневниот живот сме се нашле во непријатни ситуации. Следен пат кога ќе ви се случи такво нешто, сетете се дека не...
video

Игра на тронови сезона 7 (видео)

Најгледаната серија на сите времиња Game of thrones заврши со снимањето на новата сезона. Па така и испадна првиот teaser за 7та сезона. погледнете

Авион со целосно женски екипаж го обиколи светот

Авион на индиската авиакомпанија Air India со целосно женски екипаж за прв пат изврши лет околу светот, соопшти Associated Press. Авионот летал над Пацификот од...

ВИДЕО: Уличен свирач повика девојка да му се придружи – заедно приредија невидено шоу

Уличен свирач ја забавуваше публиката со песни од Боб Марли. Но, кога на репертоар дојде хитот „Three little birds“ насобраните почнаа да ги пеат...

Телефоните на власта: што користат Меркел, Трамп и Медведев?

Од последните фотографии на Димитриј Медведев се гледа дека во 2015 година тој користел Samsung Galaxy S6 edge. Нему сепак не му се непознати...

Како се подготвува еден руски ММА борец (видео)

ММА ѕвездата од Русија, Хабиб Нурмогамедов, не тренира само на рингот и во фитнес салата. Негов спаринг партнер во тешките подготовки пред борбите со...

Популарно