17 C
Скопје
вторник, август 21, 2018

Прием кај претседателот Иванов за учесниците на фестивалот „Златно славејче“

Учесниците на 46-то издание на фестивалот за детски песни „Златно славејче“ денеска беа на прием кај претседателот Ѓорге Иванов.   Претседателот Иванов упати честитки за успешното...

Мистериозна држава во која владеат дрога и пари: Ја нема на мапите, ретко кој...

Длабоко во прашумите на југоисточна Азија, на крајните делови од Мјанмар, неформално, но ефективно автономна, се наоѓа државата Ва која ја посети новинар од...

Импозантна кула од стакло (фото)

Вејл е прекрасен град, кој е создаден како дел од луксузното одморалиште за скијачите во планините на Колорадо… Ова е идеално место доколку барате локација...

Излезе трејлерот за „Убавицата и ѕверот“ (видео)

Компанијата Дизни го објави официјалниот трејлер за филмот „Убавицата и ѕверот“, приказна омилена кај сите генерации. Познатата приказна за Бел, и ѕверот и замокот, врз...

Една бројка на вашата лична карта открива колку двојници имате (ФОТО)

Меѓу податоците кои се наоѓаат на биометриските лични карти е и бројот чии лица имаат слични карактеристики како и вашите. Еве како можете тоа...

Ги фотографирал истите луѓе пред 40 години и денес, погледнете ја разликата

Chris Porsz, докторот, кој во 70-тите и 80-тите години на минатиот век се занимаваше со аматерска фотографија, неколку децении подоцна, поточно 40 години подоцна,...

Piper – ново анимирано ремек дело на Pixar кое ја импресионираше публиката

Новото импресивно анимирано ремек дело на Pixar кое трае само 6 минути и говори за една гладна птица Пајпер, која сè уште не навикнала...

Суперблокови – генијално решение на Барселона за чист воздух во урбана средина (видео)

Суперблоковите се спој од 9 блокови (маала или „квартови“) во кои наместо целокупниот сообраќај да биде дозволен низ сите улици тој е дозволен само...

Скарлет Јохансон растура во новиот трејлер за Ghost in the shell

Од манга роман и аниме, до моќен холивудски блокбастер, еве го првото промотивно видео на Ghost in the shell од Руперт Сандерс. Скарлет Јохансон го...

ДАДИЧКИ: Јазиче (57 фото)

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 GIF 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

Популарно