31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018

Каков е вашиот карактер според вашата омилена сезона

Секој човек си има своја омилена сезона. И сезоната, која ја сакате најмногу, според психолозите го одразува вашиот карактер и ја покажува вашата суштина. Опуштете...

Загатка која ќе ги прошири границите на вашата имагинација

Сите знаеме дека оптичката илузија се состои во измама на видот. За да го заблудите мозокот е доволно да се излаже окото. Но понекогаш...

Бразилскиот претседател се иселил од резиденцијата поради духови

Претседателот на Бразил Мишел Темер одлучил да се исели од резиденцијата поради „лоши вибрации и духови”. Зборувајќи за неделниот весник Веја, Темер и неговата...

Зајачка дупка која нè носи до мистериозна 700-годишна пештера

Храмот кој некогаш бил користен од страна на тајна верска секта и се верува дека датира од пред 700 години, беше пронајден зад зајачка...

Светски практики за решавање на демографскиот проблем

Данска- Во оваа европска земја има неколку интересни кампани, како например „Секс за Данска“и „Направи го за мама“. Владата ги охрабрува младите Данци, да...

Тестот со сината птица ќе ви покаже како се справувате со тешкотиите во животот

Тестот со сината птица ќе ви покаже како се справувате со тешкотиите во вашиот животот. Низ вашиот прозорец  долетува сина птица во вашата соба и...

Кои хороскопски знаци се најголеми интриганти

Пазете се, што правите и што зборувате пред претставници на овие три хороскопски знаци... Рак- Раковите се фини и културни, тие никогаш нема да ве...

5 идеи како да ги разубавите вашите патики

Ви нудиме неколку прекрасни идеи како сами можете да си ги разубавите вашите патики: 1. Со нитни За оваа цел потребни ви се само метални нитни,...

Совршено чудна декорација за вашиот дом – саксија, која лебди(видео)

LYFE е најинтересната саксија која што можете да ја замислите. Функционира на принцип „нулта гравитација“, и ја има направено шветската компанија Flyte. Извор: Македонија денес

5 знаци дека сте побогати отколку што си мислите

Што му треба на човек, за да се почувствува богат? Дали тоа е чек од еден милион? Независно од приходите, секој може да е побогат...

Популарно