6 C
Скопје
сабота, јануари 19, 2019

Неверојатни ресторани кои ќе ви го одземат здивот!

Ресторанот е местото каде што ќе јадете, но сепак не е сè само во храната! Атмосферата, услугата, односот... сето ова е важно за доживување на...

18 бесценети трикови како да го организирате вашиот орман (ВИДЕО)

Организацијата на облеката е работа која што ако еднаш ја започнете, мора и да ја довршите. Можеби ви делува недостижно, но постојат неколку трикови кои...

25 идеи за подароци кои можете да ги направите дома!

Зошто да не бидете креативни и да создадете нови и оригинални подароци? Погледнете ги овие 25 начини како можете да го направите тоа:

На снагата што нема сила мајка и е мрзеливоста- мудрости од Мадагаскар

Болката е како оризот во вреќата: секој ден се намалува, додека не исчезне целосно. Животот е како мирисот на јадењата: никогаш не знаеш...

Познатиот уфолог Џ. Греам: Месечината е освоена од вонземјани (видео)

Месечината е освоена од вонземјани. Тие имаат свои бази на природниот сателит на нашата планета. Познатиот уфолог Џорџ Греам гледајќи стари фотографии на месечината,...

Конор Макгрегор раскажува за својата љубов

Најдобриот ММА борач во моментот Конор Мекгрегор по спектакуларниот меч со боксерската легенда Флојд Мејдведер му раскажа на светот за својата љубов... „Додека учев никогаш...

Болна жена, болна куќа – македонски мудрости

Кој си бие жената, тој си бие снагата. Ако мажот е пијаница, жената ќе е маченица. Ако не заврни, барем ќе капни. Арен...

„Како да се соблекуваме пред нашите мажи“ во 1937г. (ВИДЕО)

Дедото на Дру Баримор, Џон Баримор во далечната 1937 година, снимил краткометражен филм со наслов „Како да се соблекуваме пред нашите мажи“. Филмската лента...

Каков поглед имаат хороскопските знаци?

Овен - Имаат жесток огнен поглед. Бик - Имаат нежен поглед. Близнаци - Лесно можете да ги препознаете по нивниот кокетен поглед во комбинација со нивното...

Целат кон Гинис: Во Босна ќе се пече најголемиот бурек

Група ентузијасти од Босна и Херцеговина ќе организираат печење на најголемиот бурек во светот со цел рекордот да биде објавен во Гинисовата книга на...

Популарно