7 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

Видете какви чудни работи живеат во една капка езерска вода

Овој запис направен со помош на микроскоп со висока резолуција го покажува богатството на живот во една единствена капка езерска вода. Изгледа чудно и...

Неизбежно го чека пораз секој кој почнал да очајува предвреме- цитати од Толкин

Неверојатниот свет на Џон Роналд Руел Толкин е вечен. Книгите напишани од него, веќе се на околу 100 години. Иако сите настани во неговите...

Поглед над облаците (Видео)

Летото наближува и веќе ја чувствуваме жештината на сонцето. Уживајте во глетката и звукот на ветрот високо во планината, снимена од дрон. Видете ги...

Бидете благодарни за тоа што го имате!

1. Живи сте. 2. Имате можност да го гледате изгрејсонцето и зајдисонцето. 3. Можете да го чуете пеењето на птиците и шумот на брановите. 4. Можете да...

Краток психолошки тест : или – или

Пред вас е еден од најкратките психолошки тестови , кој ќе ги открие вашите основни карактеристики и особености. Немојте премногу да размислувате , туку инстиктивно...

Ова видео ќе ве однесе на магично патување до Мадеира

Мадеира или официјално Автономен Регион Мадеира (Região Autónoma da Madeira) е португалски архипелаг во Атлантскиот Океан, кој се наоѓа на помалку од 400 километри...

Треба да го правите она за што сонувате па дури и да сте уплашени-...

Животот не е совршен и иако сите сакаме да имаме само среќни моменти, неминовно се соочуваме со тешкотии и предизвици. Ако сте во тежок период...

Поштар од САД осомничен дека е татко на 1.300 деца

Пензиониран 87-годишен поштар од градот Нешвил во американската сојузна држава Тенеси, е татко на вкупно 1.300 непризнаени деца, според ДНК тест и лични сведоштва собирани...

Формулата за среќен живот на Стив Возњак

Коосновачот на Apple Стив Возњак има едноставна формула за среќен живот и таа воопшто не ги вклучува парите. Излегува дека претприемачот ја користи многу...

Неверојатно видео од волшебниот водопад Викторија во Зимбабве

За време на овие летни горештини ајде да го „изладиме“ нашето расположение со ова апсолутно неверојатно видео од волшебниот водопад Викторија во Зимбабве, Африка....

Популарно