0 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

68 начини за отворање на пиво (ВИДЕО)

Сигурно барем еднаш во животот сте се нашле во ситуација да отворите пиво со запалка, со вилушка, на работ на клупата, со стар телефон... И...

Најсмешните моменти од свадби (урнебесно видео)

Свадбата е момент кој цел живот се чека и вечно се памети. На тој ден младенците сакаат се да биде совршено, но животот не...

Лесни вежби за оформување на рацете (ВИДЕО)

Не се само мажите опседнати со изгледот на горниот дел на рацете. И жените посакуваат убаво тонирани раце со кои ќе можат да се...

Двете лица на Севилја (ВИДЕО)

Севилја е историја, лулка на средновековната цивилизација, почетна точка за големите географски откритија и пристаниште за патниците што се враќале од Новиот свет. Севилја е...

Најчитаната авторка после Бог и Шекспир

Вчера светот го одбележа роденденот на Агата Кристи, една од најомилените светски писателки кога станува збор за криминалниот жанр. Нејзините приказни, романи и драми...

Видео кое ќе ве однесе на прекрасно патување во древниот Лаос!

Ви претставуваме една од древните земји во Индокина, која е постара од 5000 години, Лаос. Лаос или официјално Лаошка Народна Демократска Република е земја во...

Велигденскиот остров станува заштитена територија

Велигденскиот остров ќе стане ново заштитено морско подрачје, кое ќе биде најголемо во Јужна Америка, откако идејата беше одобрена од полинезискиот народ Рапа Нуи,...

Неверојатни домашни пронајдоци и креации! (ВИДЕО)

Кога ќе се спојат креативноста и знаењето можат да се направат навистина прекрасни нешта и работи кои дефинитивно ќе го олеснат нашиот начин на...

30 совети кои покажуваат како да преживеете (ВИДЕО)

Погледнете го видеото кое може некогаш да ви биде од голема корист:

Детскиот фестивал Поточиња објавува аудиција за нови членови

Започнуваат подготовките за јубилејното роденденско 15-то издание на детскиот фестивал Поточиња, кое ќе се одржи напролет следната година. За таа цел, објавена е аудиција за нови...

Популарно