12 C
Скопје
вторник, ноември 13, 2018

Каков поглед имаат хороскопските знаци?

Овен - Имаат жесток огнен поглед. Бик - Имаат нежен поглед. Близнаци - Лесно можете да ги препознаете по нивниот кокетен поглед во комбинација со нивното...

Целат кон Гинис: Во Босна ќе се пече најголемиот бурек

Група ентузијасти од Босна и Херцеговина ќе организираат печење на најголемиот бурек во светот со цел рекордот да биде објавен во Гинисовата книга на...

Животот во Јужна Кореја наспроти Северна Кореја (ВИДЕО)

Погледнете какви се разликите: Слободно време: Јужна Кореја Северна Кореја Младинци Јужна Кореја:  Северна Кореја: Улици Јужна Кореја: Северна Кореја: Паркинг Јужна Кореја: Северна Кореја: Околина: Јужна Кореја:  Северна Кореја: Универзитет Јужна Кореја: Северна Кореја: Станица Јужна Кореја: Северна Кореја:

Тест: Изберете слика и прочитајте која е најважната карактеристика на вашиот карактер

Секој од нас си има сопствени претстави за убавината и тие зборуваат за нашата личност многу повеќе отколку што мислиме. Погледнете го овој брз...

Само веселите невините и безгрижните можат да летаат!- цитати

Зошто детето во нас секогаш никогаш нема да исчезне! - Ако сакаш еден цвет што постои само во еден примерок помеѓу милиони и милиони ѕвезди,...

5 начини да се научите да кажувате „НЕ“

Не е секогаш лесно да се кажете „НЕ“ ... на роднини, пријатели, шефови, деца .. Но понекогаш најдобар одговор е „НЕ“ ако позитивниот ќе...

Што говори обликот на вашите нокти за вас?

Секој има различни форми на ноктите. Дали некогаш сте размислувале што вашите нокти можат да кажат за вас? Широки, долги и правоаголни нокти Мирни, прагматични, избалансирани,...

Ова видео ќе ве однесе на магично патување до Тбилиси- Грузија

Тбилиси е основан во 458 г. од царот Вахтанг I Горгасали на местото на малечко селце, основано во IV век. После окупацијата од страна...

Лесен трик за зголемување на самодовербата

Очајно сакате да се имате напредок во вашата кариера, но некако не можете да успеете во тоа.  Шансите се појавуваат, но не можете да...

9 трикови кои ќе го направат вашиот живот полесен (ВИДЕО)

Главното прашање е како полесно да се справиме со задачите кои ни одземаат многу време и простор? Во продолжение погледнете го видеото со неколку...

Популарно