11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

ТИЕ СЕ ТОЛКУ ПОСЕБНИ: Само 3% од луѓето ја имаат оваа буква на дланката,...

Буквата Х на својата дланка ја имаат само 3% од луѓето. Ако сте меѓу нив, тоа значи дека во животот ве очекува пресврт каков...

Кој е специјалниот гостин на концертот на Жељко Самарџиќ?!

На 16. Февруари Жељко ќе ги изненади сите фанови со голем спектакуларен концерт во Скопје, по повод месецот на љубовта и виното. Во Вип...

Јога за парови во реалноста – смеа „до даска“

Кога ќе гледате некои од совршените потези од јога за парови, пред да се обидете да ги практикувате дома со вашиот партнер/партнерка или со...

Jа дознала суровата вистина за тетоважата на нејзиното момче – па побара помош дали...

Една 28 годишна девојка на социјалната мрежа Редит побара помош во врска со своето момче откако ја дознала вистината за неговата тетоважа. Таа откри дека...

Се подготвува специјална марихуана за репризата на Вудсток

Организаторот на фестивалот Вудсток, Мајкл Ленг најави дека по повод 50-годишнината од рок настанот планира да пушти во продажба специјална серија марихуана. Најпознатиот рок-фестивал во...

Тест: Одберете една врата и дознајте нешто повеќе за вашата личност

Ако сакате да дознаете нешто повеќе за вашата личност решете го овој едноставен и краток тест. Која врата прва би ја отвориле? Тоа би...

Кога ќе идеш во Германија без никакво знаење, да АРБАЈТЕН на БАУШТЕЛE(видео)

Во последните години кај нас, е се популарно иселувањето на сите, а посебно на младите во Германија. Во Германија има работа во изобилие, барем...

На прв поглед е обична девојка, но тоа е всушност тинејџер со шминка и...

Билал Хасани е францускиот претставник на Евровизија 2019. 19-годишниот кој има мароканско потекло, е роден во Париз и обожава да се шминка и да...

Напредувајте така што ќе ја избегнете деловната рутина

Се чувствувате како засекогаш да сте заробени во здодевната рутина од 08:00 до 16:00? Лесно е да западнете во секојдневната рутина работа-дома, па потоа и...

Ја грабнаа за невеста или ја киднапираа? (видео)

Полициските служби од Северна Осетија отворија истрага за случај за киднапирање на девојка, соопштило Министерството за внатрешни работа на оваа држава, откако на социјалните...


Популарно