0 C
Скопје
недела, декември 16, 2018

Најголемиот измамник и неговите лаги: 20 години глумел дека е професионален фудбалер, а немал...

Карлос Кајсер е најголемиот измамник во историјата на фудбалот. Полни 20 години успеал да игра за некои големи бразилски тимови, а немал никаков талент...

Свадбени ора: Топтан, паланечка тројка, ама и Despacito (ВИДЕО)

Македонската дијаспора во Канада растура во „традиционален“ стил на хитот „Despacito“. Овие се пишани како „македонските златни девојки“, кои рокаат во „Свети Димитрија Солунски“,...

Овца шест години се криела во пештера за да не ја истрижат

Овцата Шрек побегнала од своето стадо на Нов Зеланд и шест години се криела во пештера, избегнувајќи да биде истрижена. Кога локалните жители ја пронашле,...

Холивудскиот пар има проблем со Дедо Мраз: Не сакаме нашите деца да веруваат во...

Познатата манекенка Криси Тиген, во неодамнешно интервју открила дека има голем проблем поради претстојните празници. Криси, сопругата на музичарот Џон Леџенд е мајка на две...

Учител ги убедувал децата дека Дедо Мраз не постои, па доби пакетче со отказ

Учител на замена, кој им предавал на првачиња во американскиот град Њу Џерси доби отказ откако на децата им рекол дека не постои Дедо...

Нема поемотивни реакции: Дознаваат кој пол е бебето во стомакот на мама, а одговорот...

Сакале сестричка, а ќе добија братче. Очекувале женско, а нивната мајка ќе роди машко бебе. Овие реакции на мали дечиња се неодоливи и истите мора...

Дали вонземјани ја имаат посетено Земјата?

Научници на НАСА сметаат дека вонземјани најверојатно веќе ја имаат посетено Земјата, но дека луѓето не ги забележале бидејќи се „неверојатно мали“. Доктор Силвано П....

Бон-тон правила: Не барајте сметка пред сите да се дојадат, извадeте ја ракавицата пред...

Ова се норми кои треба да ги почитуваат сите, бидејќи се создадени за луѓето да се чувствуваат пријатно во ваше присуство. Старите добри правила ни...

„Таен Дедо Мраз“ им ги разубаве празниците на стотици купувачи- еве што направил

„Таен Дедо Мраз“ ги разубаве празниците на стотици купувачи во американското гратче Кенет Сквер, во близина на Филаделфија, откако ги плати нивните долгови, направени...

Има само 8 години, а заработил цело богатство: Погледнете што прави ова дете на...

Осумгодишно момче од САД е најплатената ѕвезда на Јутјуб за оваа година, со заработката од 22 милиони долари, објави магазинот „Форбс“. Малиот Рајан се прослави...

Популарно