31 C
Скопје
четврток, јуни 21, 2018

Овие мажи се многу попривлечни од мускулестите за жените

Сервисот за онлајн запознавање партнери Zooks направи истражување за тоа кои типови на мажи се најпривлечни, а резултатите се изненадувачки зашто мускулестите мажи испаднаа...

Ова се најпопуларните имиња за момчиња и девојчиња во Македонија во 2017

Јана и Давид се симнаа од челните позиции на листата со најпопуларни имиња за бебиња во Македонија. Сега, Сара застана на врвот во категоријата најчести...

Личниот фризер на принцезата Дајана конечно ја откри тајната на нејзината фризура

Тој ја запознал Дајана кога имал само 17 години. Нејзин фризер станал на нејзино барање, зашто и нејзината сестра му била клиентка. Со Дајана...

Жешката Хрватка која „го украде шоуто“ на дуелот на „Коцкестите“ со Нигерија

Хрватската убавица Ивана Кнол го украде вниманието на фотографот од AFP на синоќешната фудбалска пресметка помеѓу Хрватска и Нигерија во рамки на Светското првенство...

Фото: Неговата жена не го пуштила на Мундијалот, па пријателите му направиле – картонска...

Мундијалската треска е во текот секој фудбалски фан во овој момент сака да присуствува во Русија. Имено, група мексикански навивачи добиле досетлива идеја откако сопругата...

Фото: Кајакар на прилепските улици и Рибар на Партизанска

По вчерашното невреме што ја зафати Македонија, на социјалните мрежи се појавија слики од досетливи граѓани кои го искористија невремето за да се пошегуваат. Така...

Дали си гладен за моќ? 4 Знаци покажуваат дека си!

Поголем број од раководителите и лидерите се водат според својата моќ или пак нивните достигнувања (некогаш и комбинација од двете). Луѓето водени од желбата...

Како да им кажете „НЕ“ на клиентите и да не ги изгубите

Општо познато правило е дека кога работите со луѓе е многу тешко, не заради физички напор (очигледно), туку заради фактот дека треба да се...

Цела репрезентација полуде по неа: Секси Аргентинка е заинтересирана само за Меси (ФОТО)

Аргентинката Росио Роблес му зададе главоболка на селекторот на аргентинската репрезентација. Инаку, убавата Росио ги пореметила репрезентативците пред почетокот на Светското првенство во Русија. Со провокативни...

Почнува „Баскерфест“ во Скопје

На плоштадот „Македонија“ вечер од 19 часот ќе почне 13. Фестивал на улични уметници „Баскерфест“ со дефиле на 20-ина учесници од земјава и од...

Популарно