23 C
Скопје
недела, август 9, 2020

Ги фотографирал истите луѓе пред 40 години и денес, погледнете ја разликата

Chris Porsz, докторот, кој во 70-тите и 80-тите години на минатиот век се занимаваше со аматерска фотографија, неколку децении подоцна, поточно 40 години подоцна,...

Piper – ново анимирано ремек дело на Pixar кое ја импресионираше публиката

Новото импресивно анимирано ремек дело на Pixar кое трае само 6 минути и говори за една гладна птица Пајпер, која сè уште не навикнала...

Суперблокови – генијално решение на Барселона за чист воздух во урбана средина (видео)

Суперблоковите се спој од 9 блокови (маала или „квартови“) во кои наместо целокупниот сообраќај да биде дозволен низ сите улици тој е дозволен само...

Скарлет Јохансон растура во новиот трејлер за Ghost in the shell

Од манга роман и аниме, до моќен холивудски блокбастер, еве го првото промотивно видео на Ghost in the shell од Руперт Сандерс. Скарлет Јохансон го...

ДАДИЧКИ: Јазиче (57 фото)

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 GIF 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

Хороскоп: Што ни носи Марс во знакот на Водолија

Оваа година, неговиот транзит преку 11 зодијачки знак трае од 9 ноември до 19 декември кога влегува во Риби. Знакот и астролошката куќа во која...

15 факти кои звучат како да се лага, но всушност се вистина

И тогаш, ќе прочитате некаде дека млекото на нилскиот коњ има розова боја и сомничаво ќе помислите „Дали овие навистина знаат што пишуваат?“. Токму затоа,...

Коки од Дуле и Коки сега шутнат и од Тајфата, ќе си пее по...

Според порталот Доказ, кој и претходно има пишувано за Коки од популарното дуо кое после смрта на Душан Милосавлевиќ веќе не постои дека според...

Тајните на Овчеполскиот геоглиф (видео)

Изминатиот викенд во Кино Култура во Скопје се одржа петтиот по ред Body, Mind and Spirit Festival. Оваа година беше поканет и Никола Ристевски...

Возбудлив трејлер за Wonder Woman: Како да се запре Првата светска војна?

Wonder Woman е новиот очекуван филмски хит од американска продукција, базиран на истоимениот стрип од DC Comics, во режија на Пети Џенкинс, а по...

Популарно