5 C
Скопје
среда, јануари 23, 2019

Кое животно спие најмалку?

Африканските слонови кои живеат на слобода, спијат не повеќе од два часа на ден и редовно остануваат без спиење околу 48 часа. Тие се...

Хороскоп за месец март

Овен Во месец март ќе бидете во виорот на соништата и нема да бидете доволно концентрирани. Постои голема веројатност да се заљубите и да посакате...

Прекрасен е светот во кој живееме!

„Погледнете длабоко во природата, и тогаш се ќе сфатите подобро.“ – Алберт Ајнштајн Природата навистина е најбогатата ризница за инспирации а животот е дар поклонение...

Дубаи и сè е можно!

Иако сето ова нас ни изгледа  како холивудски специјални ефекти, сè што ќе видите на сликите е нормално за жителите на Дубаи! Погледот е прекрасен...

Како да се чувствувате посреќни

Бидете благодарни Многу често во обидот да стигнеме до нешто ново во животот, забораваме дека веќе имаме цело богатство. Без разлика колку сте незадоволни од...

Среќни и насмеани животни

Иако е докажано дека и животните се смеат, сепак никогаш нема да дознаеме што ги натерало на тоа. Кога ќе ги погледнете фотографиите мора да...

Тест: Што гледате на сликата?

Се што треба да направите е да ги затворите очите, да се опуштите и да ја погледнете внимателно сликата. Што гледате? 1. Ако гледате лице на жена,...

13 чудни обичаи поврзани со британските монарси

1. Мора да има барем 6 гаврани на Тауер (Кулата на Лондон) „Ако и последниот гавран одлета од Тауер, кралството ќе падне ...“, вели една...

Ќе се згрозите од овој тренд: Маникир кој шокира (фото)

Можеби до сега тоа не беше модерно, но девојките во Бразил се решија за нови маникир на ноктите на нозете. Со оглед дека е...

Каква змија сте според вашиот хороскопски знак (само за жени)

Овен-Питон Силна и непредвидлива особа. Дури најсилниот маж може да си тргне со солзи во очите после судир со жената Овен. Не напаѓа во грб....

Популарно