16.7 C
Скопје
понеделник, мај 27, 2019

СКАНДАЛ: Стриптизета ги пречека децата во градинка, родителите шокирани, директорката експресно доби отказ (ВИДЕО)

Лаи Ронг, директорката на градинка во кинескиот град Шенжен доби отказ откако организираше скандалозен дочек на децата и нивните родители по повод почетокот на...

Збесна среде програма во живо: ТВ водителот на Фокс стана хит на социјалните мрежи...

Гери Френк е метеоролог кој за американската телевизија, „Фокс 17“ прави извештај за временската прогноза. Неговите колеги водители од истата телевизија, како и бројни граѓани...

Фчерашни Новости: Архивска снимка од интервју со Кафка (ВИДЕО)

Благодарение на поплавата во Архивот, на површината исплива една архивска снимка од Радио-телевизија Скопје од емисијата „Јучешни Новости“ во која гостин е Франц Кафка. Новинарот...

Александар Македонски бил стар србин и Исус бил од Охрид – српската приказна за...

Српскиот новинар, публицист и писател, Драган Јованович во разговор со Весна Пешич, зборува за Македонија, Александар, Исус... „Како и секоја нервозна млада нација, по малку...

Погледнете како живее најбогатото дете во Дубаи (ВИДЕО)

15-годишниот Рашид Белхаса е роден во домот на еден од најуспешните бизнисмени во Обединетите Арапски Емирати, Саиф Ахмед Белхаса. Тинејџерот ужива најголема колекција на...

Што мрази тој според хороскопскиот знак

Секој маж мрази одредени работи - нешта кои крајно му предизвикуваат нервоза и кои ги избегнуваат по секоја цена. Овие работи се различни кај...

Ова видео ќе ве однесе на магично патување до Хонгконг

Хонгконг се наоѓа на источната страна на делтата на Бисерната Река на југоисточниот брег на Народна Република Кина, и излегува на Јужното Кинеско Море,...

Мала корист од очите ако умот е слеп- арапски мудрости

Ако сакаш некоја земја да пропадне, моли се да има многу лидери во неа. Ако сееш кактус, не очекувај да порасне грозје. Без...

Овца шест години се криела во пештера за да не ја истрижат

Овцата Шрек побегнала од своето стадо на Нов Зеланд и шест години се криела во пештера, избегнувајќи да биде истрижена. Кога локалните жители ја пронашле,...

Ѕирнете во најлуксузниот хотел на светот (видео)

„Mriya Resort & Spa“ е руски летен центар лоциран во кримскиот град Јалта кој ја освои престижната награда на меѓународен конкурс за најлуксузен хотелски...

Популарно