18.1 C
Скопје
понеделник, јуни 24, 2019

Каква змија сте според вашиот хороскопски знак (само за жени)

Овен-Питон Силна и непредвидлива особа. Дури најсилниот маж може да си тргне со солзи во очите после судир со жената Овен. Не напаѓа во грб....

Кој има грев на душата, тој зборува најмногу – 25 шпански мудрости

Шпанија не си личи со другите земји на стариот континент. Шпанската култура е богата, колоритна и мистериозна - фиести, танц, музика, вино, фестивали ......

ХИТ ВИДЕО: Го утнаа најлесното прашање, а Драган Вучиќ се фати за глава и...

Квизот „Среќни луѓе“ на познатиот шоумен и пејач, Драган Вучиќ повторно е хит на социјалните мрежи. Овој пат вниманието го предизвикаа натпреварувачите кои не знаеја да одговорат на...

10 причини зошто да имате барем еден човек со хороскопски знак Рак во вашиот...

1. Раковите ќе ве научат што навистина значи љубовта. Тие навистина сакаат да сакаат....  И да подаруваат љубов... Тие го отвораат своето срце и...

(ВИДЕО) Еве по што ја познаваат Македонија во светот?

Македонец кој е на одмор на Антигва која се наоѓа на Карипските острови сподели видео на социјалните мрежи со следниот коментар: "Ја имам среќата скоро...

За да облечеш нова кошула треба да ја соблечеш старата- духовни лекции од Индија

1. Не биди никаде освен тука Не брзај се за никаде. Не е потребно да бидеш таму каде што ти е добро. Ако чувствуваш дека...

12 мисли од Џозеф Марфи – човекот кој ни ја откри Моќта на потсвеста

1. Најголемата тајна на големите луѓе на сите времиња, е нивната способност да дојдат во контакт со потсвеста и да ги ослободат своите сили...

10 причини зошто да имате барем еден човек со хороскопски знак Вага во вашиот...

1. Вагите се посветени Луѓето од хороскопскиот знак Вага секогаш се подготвени да им помогнат на сите кому му е потребна нивната помош. Тие...

Despacito и нашите Агушеви ! (ВИДЕО кое вреди да се погледне)

Прекрасна изведба на доста популарната песна „Despacito“! Погледнете:

(ВИДЕО) Командант Зорани – заборавен од државата бара интегрирање во институциите на Република Македонија

Сите негови другари се веќе вработени, само тој останал без парче леб – вака се пожали командант Зорани пред камерата на “Фчерашни Новости”. Погледнете го...

Популарно