13.6 C
Скопје
недела, април 21, 2019

Работата за време на викенд ве прави склони кон депресија и анксиозност

Додека некои луѓе викендот го имаат само за себе, да се одморат, забавуваат или пак да се подготват за наредната работна недела, некои луѓе...

Решете го стресот на работа со овие едноставни трикови!

Овие совети ќе ви помогнат да не се нервирате премногу на работното место… Три четвртини од жените чувствуваат стрес на работното место и сметаат дека...

ФБ порака која ги стаписаше сите: Бев оној кој со месеци не спиеше, бидејќи...

Дваесет и пет годишниот Мостарец Ади Бебаниќ со своите пријатели на Фејсбук поделил порака која многумина оставила без зборови. „Во декември 2011 година светот се...

ВИДЕО: Ова се случува кога човек е заробен на едно место 7 години- Снимки...

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж помина 6 години и 10 месеци во еквадорската амбасада во Лондон, каде имал политички азил, пред да биде уапсен...

Пораката на една мајка до своите размазени деца ќе ви го разубави денот

Блогерката М. Блејзонд, пронашла нов начин како да им го задржи вниманието на своите деца- така што напишала отворено писмо на социјалните мрежи. Ако сте...

Сметката во кафеана ја платиле со фалсификувани 100 евра, кривична за две лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Х.Е.(24) од село Добридол, гостиварско и Ч.И.(21) од село Топлица, гостиварско, поради постоење основи...

Со неговиот син одела во градинка, а сега му е маќеа: Таа е 45...

Двајцата се запознале пред четири години, кога Стефани почнала да работи во омиленото кафуле на Дон. Брачниот пар со разлика од дури 45 години, открил...

Родила ќерка и била пресреќна: Кога бебето ја отворило устата сите се изненадиле од...

Саманта Лејнс и нејзиниот партнер Џејсон Домбс биле пресреќни кога дознале дека ќе добијат бебе. Бременоста минала во најдобар ред па ниту породувањето не минало...

Нарачала фустан како на фотографијата на интернет, а тоа што го добила на врата...

Студентката Јоди Ховард од Даблин нарачала фустан од интернет, но кога стигнала нарачката го добила најнеочекуваниот производ кој можела да го замисли. Таа прво на...

Ова е вистинско чудо: Близначки се родиле со три месеци разлика

Две девојчиња, близначки, се родени со 97 дена разлика во германскиот град Келн. Едното бебе е родено на 17-ти ноември минатата година, а другото на...Популарно