28 C
Скопје
понеделник, април 23, 2018

ВИДЕО: Откачени Јапонци ја пеат „Брала мома капини“

Една до сега непозната јапонска група PYRAMIDOS, направи извонредна преработка на нашата добро позната „Брала мома капини.“ Видеото пред неколку месеци беше објавено на YouTube,...

Без Гаќички: Девојката на најдобриот другар се удварала – си ги раширила нозете… (ВИДЕО)

Замислите дека одите кај најдобриот другар и се запознавате со нејзината секси девојка, но на крајот ве остава на незгодна ситуација. Единствено поштено објаснување за...

Штип Armakeddon ॐ Festival! 1 Мај

  После две успешни изданија, психоделичниот „Армакеддон Фестивал“ за 1 мај се враќа по трет пат во Штип. Организатори се Active Meditation Music, кои велат дека...

Интернет хит: Полицајка зела боледување, па позирала гола по светот

Полициската службеничка од станицата Грантам, во Линколншир, Леани Кар минатата година зела седуммесечно боледување од работа, поради насобран стрес на работно место. Интересното е што...

Откриена е тајната за најпознатиот трик на Дејвид Коперфилд (ВИДЕО)

Американскиот магионичар Дејвид Коперфилд беше приморан на суд да открие еден од своите најпознати трикови, поради тужба што ја поднесе еден од учесниците во...

Барби е омилената кукла веќе 60 години: Има презиме, а сигурно не го знаете

Можеби оваа информација ја знаат нејзините големи фанови, но за повеќето ова е потполно изненадување. Иако Барби не е вистинската личност, таа има презиме за...

Романтика во Премиер лигата: Ја запроси чирлидерката пред целиот стадион, нејзиниот одговор ги воодушеви...

Иако неговиот Кристал Палас оствари важна победа четири кола пред крајот на Премиер лига, навивачите на стадионот Селхарст Парк, како спомен дома однесоа јавно...

Постојат два типа на луѓе кои ќе ви кажат дека не можете да направите...

На секој човек му се случува понекогаш да изгуби мотивација за работа и за животот општо, иако претходно полетно и со полна енергија се...

Фото: Запознајте ја најзгодната германска полицајка по која лудуваат и криминалците

Адриен Колесар е полицаец од германскиот град Дрезден, која благодарение на нејзиниот изглед стана апсолутен хит на социјалните мрежи. 33-годишната русокоса на Instagram е следена повеќе од...

Дали сте слушнале за „Икигаи“, јапонската техника за среќен живот?

Многу луѓе го поминуваат животот во чекање на среќата и одлагање на работите. Велат дека ќе бидат среќни откако ќе добијат нешто и со...

Популарно