26.2 C
Скопје
понеделник, август 19, 2019

Чии гени се посилни: Откриено е на кого личи синот на принцот Хари

Гордите родители принцот Хари и Меган Маркл соопштија дека бебето Арчи има црвена коса како и принцот Хари. Бебето во сите медиуми и од...

Жена тепа маж на плажа во Улцињ (ВИДЕО)

Деца се преплашија, вака очевидци ја коментираат тепачката помеѓу средовечни жена и маж, додека снимаат на плажа Улцињ, Црна Гора. Видеото е објавено на фејсбук-групата...

„Дали Костадинов кажува лаги поради тоа што се плаши од содржините најдени во телефонот...

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“,...

Приказна за Скопјани, и другите родени помеѓу 1960 и 1980

На социјалните мрежи се споделува една интересна приказна за генерациите од 1950-1980 година. Се ракажува како се живеело тогаш, и како поминало нивното детство....

Српските рапери нападнати во Скопје: Дел од фановите со часови седеа под нивната тераса,...

Познатите српски рапери Буба Корели и Јала Брат вчеравечер ја забавуваа скопската публика во едена позната дискотека. Пејачите пристигнаа во Скопје од Охрид каде исто...

Хамбургер 1.300 денари? – Изгор цени на позната плажа

Летото веќе е во полн замав. Македонските туристи веќе се на познатите плажи ширум Европа. Иако денес сите знаеме дека и во Дубровник може да...

Семеен мир покрај море: “Ѕирнете” во луксузната вила на Рафаел Надал

Познатите тенисери секоја година вредно работат, па и не треба да нè чудат нивните луксузни вили коишто се секогаш сместени на егзотични дестинации. Иако сакаат...

Писмо кое што мора да се прочита: Ајнштајн на својот син му ја открил...

Ова е веројатно и најдобриот совет којшто би требало да го примените – а доаѓа директно од Алберт Ајнштајн. Алберт Ајнштајн не само што бил...

Повеќе не изгледа вака: Преслава од „Преспав“ ја смени бојата на коса, новиот изглед...

Бугарската актерката Јана Маринова, сите ја паметат како сексапилната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од последната сезона на истоимената хумористична серија. Откако македонската јавност добро...

„КАЈ СИ БЕ СРЦКА“: Еве како беше пречекан Боки 13 во Шутка (ВИДЕО)

Вчеравечер на интернет се појави снимка од истpажниот зaтвop Шутка за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски – Боки 13...

Популарно