7 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

„Задруга 2“ од вечерва се емитува ексклузивно на Алфа ТВ во Македонија

По успешната прва сезона на реалното шоу „Задруга“, неодамна започна и новата „Задруга 2“ кое во Република Македонија ексклузивно ќе се емитува на Алфа...

Внесете го вашето име на „Гугл“ и ќе се шокирате од резултатите

Колку и да сте свесни за фактот дека „Гугл“ знае повеќе за вас оттколку што мислите, сепак ќе ве изненадат реалните резултати. Сакале тоа да си го...

Младоженец рече „не” на свадба и ги шокираше невестата и гостите, а кога објасни...

За Венди тоа требало да биде најсреќниот ден во животот затоа што се мажи за својата сродна душа, меѓутоа, кога на нејзиниот свршеник на...

Брзата реакција го спаси од удар од залетана летва (видео)

Џим Канторе е познат метеоролог кој неретко известува од локации на кои временските услови се прилично лоши. Додека правеше пренос во живо за временска,...

Го пронајде своето куче после три години: Кога го викна по име, се случи...

62 годишниот Џорџи Березиани од Тбилиси во Грузија мислел дека засекогаш го изгубил своето куче Хорхе. Три години го барал, го облепил градот со плакати...

Била сама во автобус кога возачот застанал: Погледнал во ретровизор, а потоа следело нешто...

Поголемиот број од жените се плашат да патуваат со ноќен превоз, посебно ако се сами и во автобусот нема премногу луѓе. Често се случува...

За да го врзете и да го излудите: Нов танц во скут

Едноставна и многу еротска поза која со мали модификации, ќе направи вистински бум во вашиот сексуален живот. Се што треба е да набавите стол...

Додека сопругата беше во болница спиев со тештата: Ова е најодвратното признание на неверство...

Популарната колумнистка на „Сан“ добила ужасна исповед од еден неверен маж кој и се обратил. Пораката гласела вака: Драга Деидре, потајно имам секс со својата секси...

Кога и ти и мајсторот за тетовирање сте „трупови за англиски“

26-годишната Наз Мила, по потекло од Азербејџан, а која живее во Турција, стана мета за исмевање на Инстаграм и другите социјални мрежи од страна...

Ја фати сопругата со швалерот на Google Maps

Пребарувајќи на апликацијата Google Maps за движење низ градот Лима, еден маж ја забележал својата сопруга со друг човек фатена од камерата на Google. Сопруг...

Популарно