9 C
Скопје
четврток, ноември 15, 2018

Најпопуларно на Инстаграм: Селена Гомез и Роналдо владеат на социјалната мрежа

Социјалната мрежа за споделување на фотографии и видеа, Instagram, ја објави статистиката за годинава што изминува. Подолу прочитајте кои се најпопуларните личности и најлајкуваните...

Ќе се гради нов Титаник „Made in China“

Во Кина започна изградба на реплика на бродот „Титаник“ во природна големина, повеќе од 100 години по потонувањето на најголемиот патнички брод во тој...

Овој трик е најкорисен за сите што „висат“ на интернет: Како за секунда да...

Кога сурфаме на интернет, често се случува да имаме еден куп отворени јазичиња и случајно да го затвориме она кое ни е најпотребно во...

Го копира Снепчет: Инстаграм воведе приватни пораки кои „исчезнуваат“

Во борбата за превласт со светот на социјалните медиуми, важи правилото „ако не можеш да ги победиш, приклучи им се“. Токму тоа го направи Инстаграм...

Peugeot го претстави редизајнираниот модел 301

Откако Citroën пред неколку недели го претстави благо редизајнираниот модел C-Elysee, нешто слично направија и од дизајнерската работилница на Peugeot, од каде излезе освежениот...

ВИДЕО: Компилација од најсмешните визуелни ефекти во филмовите од 90-тите

Визуелните компјутерски ефекти не се појавија вчера, тие постоеја уште во 90-тите години, но може да се каже дека ова беа непријатните тинејџерски години...

10 КОРИСНИ СОВЕТИ: Како да ги подобрите фотографиите направени со Вашиот iPhone

Некои луѓе работат со години за да ги совладат техниките за фотографирање со iPhone. Но, вие не сакате да чекате со години -сакате да...

Почнува 6. Скопска недела на дизајн – ова е програмата

„Млади брендови во подем“ е мотото на 6. Скопска недела на дизајн (Skopje Design Week) која ќе почне  денеска и ќе трае до 27...

Три сигурни докази дека некој ви го прислушува телефонот

Сигурно некогаш сте се соочиле со проблеми во телефонските разговори, шум, одек, ехо, прекинување. Сигурно некогаш сте се соочиле со проблеми во телефонските разговори, шум,...

Фејсбук ќе започне со откупување на акции

Најголемата социјална мрежа на светот, Фејсбук, одлучи да започне со постепено откупување на акции со цел да го развива бизнисот на подолг рок. Почетокот ќе стартува...

Популарно