-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Игри кои ќе излезат во јануари: Resident Evil, Infinite Warfare, Hitman, Conan Exiles…

Откако на 10-ти и на 13-ти месецов беа објавени три игри, периодот што следува ќе биде карактеристичен по исфрлување на најавените јануарски игри. Јануари е месец кој...

Во стилот на Џејмс Бонд – „де лукс“ слушалки од Master and Dynamic

Фантастичниот тим на компанијата Master and Dynamic ги здружи силите со славниот производител на алуминиумски куфери Zero Halliburton и креираше ултимативен пренослив аудио сет. Доколку...

Интернет гигантот „Јаху” и официјално престанува да постои

Одлуката за заминување на Мајер од „Јаху" е потврдена во извештајот што компанијата го испрати до американските регулатори. Интернет гигантот „Јаху“ и официјално престанува да...

ЛАМБУРЏИНИ РУШИ РЕКОРДИ: 2016 година ја заврши со рекордна продажба

Ламбурџини 2016 година ја заврши со рекордна продажба. И покрај драстични раст на продажбата под капата Volkswagen, италијанскиот ѕвер сè уште е реткост. Рекордната 2016...

ВИДЕО: Тие не асфалтираат, туку го „печатат“ патот – Еве зошто видеото е прегледано...

Животот се одвива со незапирлива. Еден ден ќе си извршен директор во мала, далечна област во Западна Австралија, а следниот ден Вашиот град ќе...

Заштитата на приватноста може да ги загрози приходите на апликациите за допишување

Сервисите за допишување преку Интернет, како што се Ватсап, иМесиџ и Џимејл, би можеле да се соочат со построги правила за начините на кои...

НОВОСТИ ОД ХОНДА: Објавени детали за новиот „Сивик Тајп Р“

„Хонда“ е во финална фаза на развојот на новиот „Сивик Тајп Р“, па во јавноста стигнаа неколку детали за автомобилот кој има за цел...

ЕДНА ДЕЦЕНИЈА АЈФОН: Стив Џобс на денешен ден ја претстави револуцијата на мобилните телефони...

На денешен ден во 2007 година Стив Џобс го претстави првиот „ајфон“ - уред кој направи револуција во светот на мобилните телефони. Џобс го...

ЌЕ ВИ КОРИСТИ ДА ЗНАЕТЕ: За што служат копчињата од F1 до F12 на...

Компјутерите станаа нераскинлив дел од нашето секојдневие, но и неизоставен дел од работата на одредени професии. Ако некогаш сте се запрашале за што служат копчињата...

Новиот Bentley Bentayga е жесток ѕвер на патиштата (видео)

Bentley Bentayga можеби е луксузен теренец со маса од 2.440 килограми, но перформансите со кои располага воопшто не заостанува зад најдобрите спортски автомобили на...


Популарно