17 C
Скопје
понеделник, јуни 25, 2018

Фејсбук ќе започне со откупување на акции

Најголемата социјална мрежа на светот, Фејсбук, одлучи да започне со постепено откупување на акции со цел да го развива бизнисот на подолг рок. Почетокот ќе стартува...

Amazon Video наскоро достапна глобално, дали и Македонија ќе биде дел од пазарот?

Сериите и филмовите на Amazon Video наскоро ќе бидат достапни насекаде. Телевизијата долго време служи како дополнителна мотивација за купувачите да се преплатат на...

Ставени со причина: Игрите кои долго ги игравме на компјутер имале тајна задача

Игрите кои Мајкрософт ги нудеше на Виндоус, како што се „Солитер“ и „Фри Сел“ и „Мајнсвипер“ не се нашле таму случајно. Всушност, тие биле...

ВИДЕО: Руски Ајфон 7 не го пробива ни Калашников

Рускиот бренд Caviar вообичаено изработува ултра скапи реплики на iPhone 7 наменети за олигарсите, но овој пат направи посебна титаниумска верзија која е наменета...

ФОТО: Некој ужива, некој работи – Кинески домашен робот

54-годишниот кинески фармер Ву Јулу, кој живее во рурална област во близината на Пекинг, има конструирано 63 роботи во изминатите 30 години. Ву, кој има...

„Ватсап“ ја исполни желбата на корисниците – овозможи видео повици

Во некои случаи текстот и гласот едноставно не се доволни, бидејќи ништо не може да замени кога ги гледате првите чекори на вашиот внук...

Ова со нетрпение го очекуваме – Инстаграм најави голема промена

Официјално најавена опција која корисниците долго ја очекуваа Инстаграм и официјално потврди дека се работи на нова опција во рамките на апликацијата, а тоа е...

Дигитална фарминг револуција во Земјоделството!

Во моментов во Брисел се одвива панел дискусија на тема “Дигитална фарминг револуција во Земјоделството”. Ви пренесуваме што поточно се дискутира на овој панел...

Кои автомобили ќе заминат во историјата во 2016 година?

Неколку актуелни модели на автомобили од следната година нема да бидат дел од понудата на големите автомобилски брендови. За некои од нив причината е...

Најлуксузниот Mercedes ќе биде достапен само во 300 примероци

Германскиот производител на 16 ноември во Лос Анџелес ќе го претстави суперлуксузниот Mercedes Maybach S650 Cabriolet. За да ги привлече фановите на брендот, германската...

Популарно