10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020

ВИДЕО: Извршено тестирање на „ѕверот“ од McLaren: Еве колку е брз 570 С моделот

Ако сакате да ја почувствувате моќта и духот на McLaren, не ви се потребни моделите „720S“ или „765LT“. Доволен ви е „570S“ за да...

„Преплавеност“ (whelming) – Нов тренд и начин на манипулирање

Таканаречената „преплавеност“ (на англиски поконкретно whelming) е нов, малку вознемирувачки тренд со кој сакате да оставите впечаток дека истовремено им се допаѓате на повеќе...

Новата десктоп верзија на Фејсбук достапна за сите корисници

Фејсбук конечно ја направи достапна „dark mode“ опцијата за корисниците на десктоп компјутери. Како што велат, од денес е можно повеќето од оние кои го...

Коронавирусот може да преживее на вашиот мобилен и до 9 дена, вака ќе се...

Пред да почнете да разгледувате што има ново на социјалните мрежи задолжително исчистете го вашиот мобилен или таблет. Корона вирусот може да преживее на...

ФОТО: Кога „страсно ќе се бакнат“ BMW и McLaren

Минатиот петок, за Американецот Пол Дубоa буквално беше црн петок поради случката која му се случи додека се возел со својот BMW X5 по...

ФОТО: Сам си направил дома Ferrari на ракетен погон

Ентузијастот Рајан МекКвин потрошил повеќе од една деценија и скоро 100.000 американски долари за во својата домашна гаража да си направи ракетна верзија на...

Римац над 100.000 евра зијан заради коронавирусот – Еве како „му отидоа парите во...

Актуелната епидемија на коронавирусот ги принуди организаторите на познатиот автомобилски саем во Женева да го откажат овогодинешното издание на оваа планетарно популарна автомобилска ревија...

ВИДЕО: Леонардо Ди Каприо и новото електрично Фиќо – тандем од соништата

Новата електрична верзија на славниот модел Фиат 500 официјално беше претставена во среда на 4 март, а во првите промотивни видеа се појавува славната...

ФОТО+ВИДЕО: „Семејна машина“ од 1.700 коњски сили „тешка“ еден милион долари

Автомобилскиот производител Koenigsegg посветено работеше на подготовката за автомобилскиот саем во Женева, кој на крајот беше откажан. Но, шведскиот производител не ги остави своите...

ВИДЕО: Слетување со авион врз тенок слој мраз на Бајкалското езеро

Рускиот фотограф Вадим Макхоров во друштво на тројца пилоти прелета преку најдлабокото езеро на светот, Бајкалското езеро, а потоа и слета на него иако...

Популарно