-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Внимавајте: Откриен проблем кај новиот Самсунг, може да се отклучи со било чиј отпечаток

Една Британка, сопственичка на Самсунг „S10“, се пожалила дека нејзиниот маж може да го отклучи нејзиниот телефон со неговиот отпечаток од прст. Тоа било овозможено...

Детето треба да скока, да се врти и да игра слободно, не да седи...

Најважната мисла водилка во работата на Д-р Рајовиќ е многу едноставна – децата учат најдобро низ игра, а учењето напамет е застарено и треба...

Фејсбук ќе им плаќа милиони долари на медиумите за да ги користи нивните вести

Фејсбук нуди милиони долари на производителите на вести за да ја користи нивната медиумска содржина во секцијата вести, за која, компанијата се надева дека...

Солеин – брашно добиено „од воздух“ кое може да нахрани милијарди луѓе

Финската компанија „Solar Food“ (,,Соларна храна”) планира на пазарот да лансира нов вид протеинско брашно наречено Солеин. Солеин брашното е добиено од јаглерод диоксид, вода...

ИМАТЕ СПОР КОМПЈУТЕР? Направете го само ова и ќе биде ДВОЈНО ПОБРЗ!

Сигурно многу пати сте се нашле во ситуација да едноставно не сте можеле да дочекате вашиот компјутер да се уклучи и да се подигне...

НАСА тврди дека открила „Супер Земја“

Планета, оддалечена околу 31 светлосна година од нас, снимена од сателитот на НАСА „Тес“, според научници кои ги проучувале снимките, може да има идеални...

Заборавете на Инстаграм каков што го знаете- започна тестирањето кое носи голема разочарувачка промена...

Инстаграм уште пред неколку месеци објави дека планира да ги „крие“ лајковите на објавите од своите корисници. Додека еден дел од корисниците се жалеа дека...

Зошто не треба да ја употребите апликацијата FaceApp – еве што ќе направи со...

Виртуелниот тренд кој овие денови кружи по социјалните мрежи е апликацијата FaceApp која користејќи ваша сегашна фотографија и вештачка интелигенција создава фотографија која покажува...

Никако не ја симнувајте: Оваа апликација е лажна, измамени се 10 милиони луѓе

Иако од Google тврдат дека будно ги прегледуваат сите апликации пред тие да пристигнат на Play Store, се уште се случува по некоја „лоша“...

Еве зошто не можевте да ги гледате фотографиите на Фејсбук и Инстаграм

Инстаграм, Фејсбук и Вац Ап паднаа и голем број корисници останаа без нивните услуги. Од социјалните мрежи излегоа со соопштение во кое наведоа што бил...

Популарно