-1 C
Скопје
сабота, март 24, 2018

Фејсбук има скриена опција: Кога ќе ја најдете, ќе ја користите секој ден

На Фејсбук апликацијата на андроид, одете на news feed и притиснето го копчето „more”, кое изгледа како две хоризонтални црти. Доколку сакате фотографиите на социјалната...

Замислeте дека може да гледате три пати подобро со помош на вградени леќи во...

Новиот изум, бионичките леќи, кои со само осумминутен хируршки зафат се вградуваат во очите, во иднина ќе бидат одлична замена за очилата и контактните...

Во стилот на Џејмс Бонд – „де лукс“ слушалки од Master and Dynamic

Фантастичниот тим на компанијата Master and Dynamic ги здружи силите со славниот производител на алуминиумски куфери Zero Halliburton и креираше ултимативен пренослив аудио сет. Доколку...

Заштитата на приватноста може да ги загрози приходите на апликациите за допишување

Сервисите за допишување преку Интернет, како што се Ватсап, иМесиџ и Џимејл, би можеле да се соочат со построги правила за начините на кои...

Најлуксузниот Mercedes ќе биде достапен само во 300 примероци

Германскиот производител на 16 ноември во Лос Анџелес ќе го претстави суперлуксузниот Mercedes Maybach S650 Cabriolet. За да ги привлече фановите на брендот, германската...

Blue Origin ја претстави ракетата New Glenn (видео)

Blue Origin, вселенската компанија на Џеф Безос (Amazon) работи напорно за да се израмни против својот конкурент SpaceX во битката за приватни вселенски летови....

Какво е чувството да возиш Bugatti Type 35

Аргентинската компанија Pur Sang ги произведува единстените реплики на култниот автомобил од средината на 20-тите години од минатиот век, Bugatti Type 35. Основачот на...

Galaxy S8 ќе има Edge дисплеј

За Galaxy S8, гласините само што почнуваат да се разгоруваат. Нова информација вели дека уредот ќе доаѓа во две изведби, но за разлика од...

Овој трик е најкорисен за сите што „висат“ на интернет: Како за секунда да...

Кога сурфаме на интернет, често се случува да имаме еден куп отворени јазичиња и случајно да го затвориме она кое ни е најпотребно во...

ФОТО: Сите автомобили на Доналд Трамп – Ова е возниот парк на новиот претседател...

Доналд Трамп е роден на 14 јуни 1946 година во Њујорк, САД. Тој е еден од најпознатите бизнис магнати во светот, директор на корпорацијата...

Популарно