5.8 C
Скопје
среда, јануари 29, 2020

ЌЕ ВИ КОРИСТИ ДА ЗНАЕТЕ: За што служат копчињата од F1 до F12 на...

Компјутерите станаа нераскинлив дел од нашето секојдневие, но и неизоставен дел од работата на одредени професии. Ако некогаш сте се запрашале за што служат копчињата...

ВИДЕО: Закерберг призна – Фејсбук ве следи дури и ако немате профил

Фејсбук ве следи дури и ако немате профил на оваа мрежа, откри основачот на компанијата Марк Закерберг на вториот ден од сослушувањето во американскиот...

(ВИДЕО) Бесплатна прошетка по месечината

За да прошетате низ површината на Месечината повеќе не мора да бидете астронаут, бидејќи НАСА направи кратко видео што ќе ве однесе до виртуелна турнеја низ...

Ковач: Македонските власти преку Вибер следат каде се движите и сè што правите на...

Македонскиот активист Златко Ковач кој живее во Вашингтон тврди дека македонските власти ги прислушуваат своите граѓани преку апликацијата Вибер. -Ако имате инсталирано Viber, хунтата на...

32 ТАЈНИ КОДА: Дознајте што крие вашиот телефон

Tајните кодови постојат многу пред ерата на мобилните телефони, па така денеска се применети и на „Аndroid“ уредите. Нормално, секој смартфон на „Аndroid“ нема...

Ако оваа порака ви стигне на „Вибер“, веднаш пријавете

Деновите  на мобилните телефони на корисниците кои ја имаат инсталирано апликацијата „Вибер“ им стигнала невообичаена порака. Наводно, корисници добиле порака од бројот +79183301602 во која...

Зошто не треба да ја употребите апликацијата FaceApp – еве што ќе направи со...

Виртуелниот тренд кој овие денови кружи по социјалните мрежи е апликацијата FaceApp која користејќи ваша сегашна фотографија и вештачка интелигенција создава фотографија која покажува...

ЈСП ја промовираше „beta“ верзијата од апликацијата „Во движење“

ЈСП Скопје на својата Фејсбук страница ја објави новата „beta“ верзија на мобилната апликација „Во движење“ наменета за паметните телефони со оперативен систем Android. Во...

Преку 1 милион луѓе користат веб апликација да научат нов јазик

Преку 1.000.000 луѓе се свртеа кон технологијата за да научат нов јазик. Па уште во 2007 година експертите за јазици во Бабел решија да...

Ја има на секоја гума и е многу важна: Што значи последната буква на...

Возачите веќе треба да ги имаат ставено зимските гуми на своите автомобили, но за оние кои допрва треба да ги купат, или пак имаат,...

Популарно