13.1 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020

Основни принципи на кармата

Кармата е она што ние самите го привлекуваме да ни се случи со нашите дејства или пропусти. Еве некои од основните принципи на кармата: Најважниот и...

Пет духовни симболики – Зошто кадиме со темјан?

Темјанот од древни времиња претставува ароматна смола, која извира од рецките (резовите) на стеблото на дрвото Ливан, па оттаму доаѓа името „темјан“ (incision –...

Продукти кои ќе ги исчистат артериите во вашето телото

Храната игра важна улога за здравјето на човекот. Поради тоа од клучно значење е да сте сигурни дека таа е со висок квалитет. Современиот...

Телешко со ориз и маслинки

Состојки: 1/2 кг телешко месо 1 чаша ориз 3 чаши телешка супа 50 гр. маслинки 1 кромид 250 гр. печурки 2 моркови 1/2 лажичка...

Лесни чекори во борбата против акните

1. Алкализирајте ја својата исхрана и јадете повеќе зеленчук Исхраната има голема улога во однос на состојбата на кожата, бидејќи кожата е нашиот најголем орган....

Дознајте кој ви го прислушува телефонот

Откако во виртуелниот свет се појавија оние кои ги открија бројните скандали прислушувајќи милиони луѓе ширум планетата, бројните корисници на технологијата се загрижени дали...

Ниски сте? Применувајте ги овие едноставни трикови и ќе изгледате повисоки и повитки!(фото)

Сите ние сакаме да бидеме модерни, но некои трендови едноставно не ни одговараат на висината или на градбата на секој од нас. Најчест проблем...

Како да го откриете прикриениот нарцис

Добро е да знаете кога си имате работа со нарциси, оти понекогаш овие луѓе знаат да бидат многу прикриени. Дискретните нарциси всушност можат да бидат...

Обувките го издаваат вашиот карактер

Сигурно сте слушнале дека пар нови чевли можат навистина да направат една жена посреќна. Научно е докажано дека купувањето на нешто што го сакаме,...

Санта Марија де Монтсера- неповторлива духовна радост

Планината Монтсерат - духовното место во Каталонија, каде што е изграден бенедиктинскиот манастир е со илјада годишна историја. Место со прекрасни пејсажи, необични форми...

Популарно