14.5 C
Скопје
четврток, септември 19, 2019

ПОУЧНИ СОВЕТИ: На кои места по телото е правилно да ставате парфем

Повеќето жени си прскаат парфем зад ушите и на зглобовите, но според експертите тоа не е правилно, бидејќи најсоодветно место е папокот. – Секое место...

Јоксимовиќ во „Еден на еден“: Ќе ги тужам сите што ја украдоа Лане Моје!...

Во саботата имавме прилика да уживаме во втората епизода од осмата сезона на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“. Гостин беше можеби најпознатиот пејач во регионот, српската...

Меланија и Барон Трамп нема да се преселат во Белата куќа?

Идната прва дама на САД и синот Барон нема да се преселат во Белата куќа по инаугурацијата на Доналд Трамп во јануари, идната година,...

ВИДЕО: Комичари читаат лажни книги со еротска содржина во метро – Погледнете ги реакциите

Какви реакции да очекувате од околината доколку во јавен транспорт читате книга со наслов „Сокриј ја ерекцијата од Бог“ или „10.000 слики од пениси“. Ако...

Мел С. од „Спајс грлс“: Колешките ме малтретираа

Мелани Чизхолм, попозната како Мел С. од некогаш популарната група „Спајс грлс“, проговорила за злоставувањето што го трпела како членка на бендот. Девојките од поранешниот...

Принцот Хари не му е син на Чарлс

Во театарската претстава „Вистини, лаги, Дајана” се сугерира дека Хари е дете на еден од љубовниците на починатата „народна принцеза”, некогашниот офицер на Кралската...

ВИДЕО: Животот е посебен, 9 месеци бременост во четири минути

Од зачнувањето до раѓањето поминуваат девет месеци, но овој животен процес може да го погледнете во четири минути. Ова видео прикажува како се развива ембрионот,...

Новата Miss BumBum има специјално изненадување за Меси (ФОТО+ВИДЕО)

Титулата Miss BumBum за Сузи Кортез е веќе минато, а Бразилката, сепак, се потруди да остане во сеќавање на обожавателите на бујни задници. Посебно...

Бакнежот кој ги разбранува медиумите – веднаш потоа Марк објави дека се разведува

Џенифер Лопез ги изненади фановите и публиката со нејзиното појавување на доделувањето на латино Греми наградите и во тандем со својот бивш сопруг Марк...

Стивен Хокинг: Ова е крајниот рок за човештвото да пронајде нова планета

Еден од најпознатите научници на денешницата, Стивен Хокинг, уште еднаш предупреди дека луѓето мораат да бараат нова планета за живот доколку сакаат човештвото да...

Популарно