-0.4 C
Скопје
понеделник, ноември 19, 2018

ВИДЕО: 25-те најпопуларни песни за 2016 година измиксани во една

DJ Earworm на својот Јутјуб профил го промовираше традиционалниот музички микс во кој се споени најголемите хитови за годината која изминува. Најновиот поп „мешап“ на...

Зависна од раѓање: Имаат 12 деца, таткото е подготвен и за 20

Ќерката на оваа британска двојка, која им се роди летово, има 5 браќа и 6 сестри. Нивните деца се на возраст од новороденче до...

Најпопуларно на Инстаграм: Селена Гомез и Роналдо владеат на социјалната мрежа

Социјалната мрежа за споделување на фотографии и видеа, Instagram, ја објави статистиката за годинава што изминува. Подолу прочитајте кои се најпопуларните личности и најлајкуваните...

РЕЦЕПТ: Печено тавче со компири, сланина и кашкавал

Одлична идеја за ручек се компири со сочен кашкавал во тавче, рецепт што може да го направите едноставно и со неколку намирници. Потребни состојки:...

ФОТО: Новогодишно блескање на парк во Токио

Главниот град на Јапонија, Токио е спремен за дочекот на Новата година. Погледнетеги овие прекрасни фотографии од новогодишното блескање на паркот во Токио за кој се...

СОВЕТИ: 10 типови на храна која никогаш не треба да ја замрзнувате

Многумина од нас мислат дека доколку храната ја чуваат во замрзнувач, таа ќе трае подолго и ќе ги зачува своите хранливи вредности. Но, како што во...

Ќе се гради нов Титаник „Made in China“

Во Кина започна изградба на реплика на бродот „Титаник“ во природна големина, повеќе од 100 години по потонувањето на најголемиот патнички брод во тој...

Го уценува фудбалерот: Дај ми 2,5 милиони долари или ќе ја објавам нашата порно...

Манекенкарта од Куба, Елизабет Руиз моментално се наоѓа во центарот на вниманието на американските медиуми поради порно снимката која ја поседува со играчот од...

ФОТО: Ирина Шаек е бремена – Славниот модел го сокри стомачето на ревијата на...

Ирина Шаек ги изненади сите, кога се појави бремена на модната ревија на „Викторија Сикрет“. Убавиот руски топмодел очигледно очекува дете од партнерот Бредли...

Кралицата Елизабета го чека шестото правнуче

Внуката на британската кралица Елизабета Втора, Зара Тиндал ќе роди второ дете, соопштија официјални лица од Кралксата палата во Лондон. Кралицата Елизабета Втора (90) и...

Популарно