6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Еднаш неверник, засекогаш неверник … Вистина ли е?

Неверноста е тешка, но се простува уште потешко. И најчесто кога ќе се дознае за човекот што изневерил задолжително ќе има барем еден коментар...

6 работи што треба да ги знаете за аналниот секс

Едно неодамнешно истражување од страна на Американскиот центар за контрола на болести открива дека 36% од жените и 42% од мажите пробале анален секс. Едно...

Како да ја распознаете вашата сродна душа

Што значи „сродна“ душа? Ова е една или повеќе личности, со кои имате непроценлива и длабока врска и таа меѓусебна врска е единствена! Или можеби...

Начини како да ја хидрирате кожата од внатре

Зимата е најтешкиот период за кожата која ја суши и придонесува за губење од нејзината виталност. Се разбира, во овие моменти од голема помош...

Кифлички со мармалад

Состојки: - 1 кг брашно - 1 лажиче сол - 1 чаша (200 мл) млеко - 1 коцка свеж квасец - 1 јајце - 400 гр маст (или путер) - 1 лажица шеќер - изрендана кора од 1-2 лимони - мармалад Подготовка: – Брашното...

Никогаш не вели „морам“, обврските создаваат одбивност

„Дизајнерското“ размислување помога во оствраување на целите. Кога ќе престанете да барате причини да се задоволите себе си, ќе се зголемат шансите за промена...

Три најважни личности кои треба да ги пронајдете во животот

Суштината на животот се крие во поврзаноста со луѓето од кои учиме нови работи и растеме. Иако секој што ќе се појави во нашиот живот...

Сабота навечер во Скопје: Ја тегне пурата и праи кругчиња и гледа наоколу дали...

Сабота вечер. Излезена со другарките у Сокаче. Единственото место у градов каде што луѓето знаат да уживаат. Луѓе кои имаат некакви емоции на нивните...

Спречете ги ортопедските проблеми кај детето

Децата најчесто завземаат W положба со нозете кога се седнати и си играат, а повеќето родители не се свесни колку тоа може да им...

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција...Популарно