-1 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019

За сè го бива: Слушнете како Меси ја свири на пијано химната од Лигата...

Освен што растура на фудбалските терени, Меси покажа уште една своја дарба и совладана вештина – свирењето на пијано. На снимката можете да чуете...

Маски за лице со пиво за кожа без брчки

Пивото има многу придобивки за здравјето и убавината на кожата на лицето. Пробајте ги овие неколку домашни рецепти за маски за лице за да...

Која е земјата со најмногу пирамиди во светот? (ВИДЕО)

Спротивно на вашите очекувања, најмногу пирамиди нема ниту во Египет, ниту во Мексико. Благодарение на медиумите, кога ги замислуваме пирамидите, во нашата глава се јавува...

Што е мажот без жена покрај себе?

Мажот без жена покрај себе најчесто е кариериста. Ладен и промислен бизнисмен. Или пак средновечен осаменик кој се залажува дека тоа е она што...

29 ефикасни вежби за мрзливи луѓе

Доколку се вбројувате во мрзливите луѓе, овие вежби се одлични за вас :)

Изберете си овошје и прочитајте какви љубовници сте!

Пригушена светлина, соодветна музика, ароматични свеќи, релаксирачка бања, јагоди, шампањ ... Сето тоа потсетува на многу романтика. И додека можеби вие сакате да се...

Колку сме биле сакани во детството

Владета Јеротиќ е српски лекар, психијатар и книжевник, кој специјализирал невропсихијатрија и психијатрија. Во текот на својата долгогодишна професионална дејност издал бројни книги и...

Симптоми на недостаток на хранливи материи што можете да ги забележите во огледалото

Недоволната исхранетост е опасна за здравјето, бидејќи телото почнува сериозно да страда. Може да ви звучи чудно, но неисхранетоста не е само поради глад....

Вкусна салата со пилешко месо и макарони

Состојки: - 300 гр. пилешки гради - 300 гр. макарони - 2 лажици мајонез - 4 лажици јогурт - 1 краставица - 1-2 домати - 1 црвена и 1 зелена пиперка -...

Братот е најважниот маж во животот на својата сестра!

Ако немате брат или сестра, навистина многу сте пропуштиле во животот. Помладиот брат е некој кој те засмејува повеќе од кој било друг. Со него...


Популарно