0 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

ВИДЕО: Ќе се изненадите – Кое е момчето на Јана Бурческа?

И оваа сабота ве очекува одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на еден“.  Гостинка во студиото е нашата овогодинешна претставничка на „Евровизија“,...

Србин претепал пилот на НАТО што ја бомбардирал Србија

Дел од српските медиуми пренесуваат дека извесен Раде С. од српското село Лозово, во кафеана во Цирих, Швајцарија, претепал Англичанец, поранешен пилот на НАТО...

Солена торта со шунка, сирење и варени јајца

Состојки: 4 јајца 1 чаша јогурт 1 лажиче сода 1 лажиче сок од лимон 2 чаши брашно 100 гр. шунка 4 јајца 100 гр....

4 трикови со конец кои сигурно ќе ви помогнат!

Ви се заглави прстенот? Сакате да пресечете убави парчиња од тортата? Решението е само едно! Погледнете го видеото како на едноставен начин можете да...

5 знаци дека сте токсичен човек

Песимистите и оние кои секогаш се жалаат, се меѓу најпознатите токсични луѓе. Дали навистина сакате да сте едни од нив? Токсичниот човек е човек...

ВИДЕО: Објавен оригиналниот крај на „Снежното кралство“ – Елса требало да биде негативец

Крајот на „Снежното кралство“ (Фрозен), анимиран блокбастер од 2013 година можеше да биде многу поинаков од крајот кој сите го знаеме и сакаме. Актерката Кристен...

Што значат најчестите кошмари што ги сонуваме

Многумина од нас сметаат дека во текот на ноќта нашиот мозок го „ужива“ своето време за одмор.  Додека спиеме, нашиот мозок преку соништата, знае...

ГРЕШКИ ПРИ ДИЕТА: 80 отсто од слабеењето зависат од исхраната, а само 20 отсто...

Сакате да ослабете, но не успевате. Гладувате, се одрекувате од омилените слатки, вежбате, а резултатите изостануваат. Можеби сè што правите ги нема очекуваните ефекти,...

ЛУД, ЗБУНЕТ, НОРМАЛЕН: Публиката нè сака затоа што се препознава во нас

Телевизискиот канал „Алфа“ ја емитува босанската хумористична серија „Луд, збунет, нормален“, која успеа да стане хит на речиси целиот простор на поранешна Југославија. Приказната...

Сакате да изгледате 10 години помлада? Тогаш пробајте ја оваа маска!

Оризот со векови се користи во јапонската козметика и е главна состојка при правењето на маски за одржување на кожата, нејзиното разубавување и подмладување....

Популарно