24 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

ВИДЕО: Поради оваа секси убавица цел свет гледа временска прогноза

Милиони ширум светот секојдневно пратат временска прогноза, а на Мексиканците тоа им е омилена програма. Не толку за да видат какво време ги очекува,...

ФОТО: Вака одговори Јариќ на гласините дека се смирил со Лима

Поранешен кошаркар Марко Јариќ, кој се разведе од Адриана Лима минатата година, се пофали дека секој слободен миг го користи со неговите ќерки Сиена...

Ја прогласија за најубава навивачка на Реал Мадрид – таа им заблагодари со разголени...

Мирта Соса, зајачица на „Плејбој“ од Парагвај која минатата година ветила дека ќе позира гола ако Реал Мадрид ја освои Лигата на Шампиони, сега...

Ова се осумнимата богати колку половина човештво

Најбогатите осум луѓе во светот поседуваат богатство вредно колку половина од светското население. Ова го покажува најновото истражување на британската невладина организација Оксфам. Листата...

ФОТО: Форбс ја објави листата на најбогатите Македонци, Хрвати, Срби, Босанци за 2016

Магазинот Форбс ја претстави листата со најбогатите за 2016 година. САД се земја со најголем број милионери, зад неа е Кина, додека во Европа...

НЕВИДЕНА БЛАМАЖА: 24 Вести прашува каде е Драган Каранфиловски Бојс?

Музичката емисија „Скај Селекшн" која се емитува на 24 Вести направи невиден кикс во последната емисија, емитувана минатиов викенд. Очигледно реализaторите на целата емисија...

Ова е запишано во книгата наречена „Вечен календар“: Дознајте што вели судбината за вас

Во минатото книгата наречена „Вечен календар“ можела да се најде во речиси секоја куќа, поради многубројните толкувања кои во себе ги содржела, кои им...

Игри кои ќе излезат во јануари: Resident Evil, Infinite Warfare, Hitman, Conan Exiles…

Откако на 10-ти и на 13-ти месецов беа објавени три игри, периодот што следува ќе биде карактеристичен по исфрлување на најавените јануарски игри. Јануари е месец кој...

ВИДЕО: „Македонско девојче“ во англиско-шпанска џез верзија

Популарната македонска група „Дрим Тим” во дует со Сарита Бредли ја изведе првата џез верзија на популарната македонска песна „Македонско девојче“ на англиски и шпански...

ФОТО: Лисица пронајдена замрзната во река

Екстремно ниските температури доведоа до мрзнење на реките и езерата. Тоа било кобно и за оваа несреќна лисица која била пронајдена смрзната во река...

Популарно