17 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

Одлики на луѓето родени во април: Тие се борбени, страствени и лесно го привлекуваат...

Секој месец е посебен на свој начин, така и луѓето родени во одреден месец имаат некоја посебна особина по која се разликуваат од другите. Ако вашиот...

Таа те напушта…

Таа те напушта. Не заради работите кои си направил туку поради работите што не си ги направил. Таа те напушта не поради работите што...

8 валкани тајни на fast-food рестораните

Пред да се најде на скарата, месото за хамбургерите, е длабоко замрзнато. Брзата храна се јаде брзо. Според некои истражувања на луѓето им...

Топлата купка ги топи калориите исто како и пешачење од 30 минути

Опуштањето во топла купка, во зависност од тоа колку е топла водата, може да поднесете за топење на калориите, исто како и шетање од...

Не е постот доволен за да се приближиме до Бога

Викај со сиот глас, вели Господ преку светиот пророк Илија, не се воздржувај; укажи му на народот Мој на беззаконието негово. А што направил...

Вибер има нова опција која ќе ви се допадне: Погледнете што можете сега да...

Вибер 6.8 доби опција да ги збогати фотографиите кои ги праќате во пораки така што на нив ќе може да ставите стикери, а покрај...

СКОПЈЕ РАЈ ЗА ЖИГОЛО: Момче од Велес се пофали „Од задоволување скопјанки убаво си...

Б.С. потекнува од село во близина на Велес, а во Скопје е студент на еден од техничките факултети. Вели дека со „задоволување“ на незадоволените скопски...

ФОТО: Сакаше да се пофали со виткото тело, но доби реакции какви што не...

Тоа што е една од најуспешните модели во моментот, значи и премалку слободно време, па кога ќе дојде одморот, треба добро да го искористи....

Тутунскиот тајкун Травер Кендимен секоја вечер спие со четири девојки

Тутунскиот тајкун Траверс Кендиман Бејнон откри дека секоја вечер спие со барем четири жени, а на неговата сопруга тоа ни најмалку не и пречи. Милионерот...

ФОТО: Кристијано Роналдо ја покажа машкоста – На Инстаграм објави фотографија како од мајка...

Најдобриот фудбалер на денешницава Кристијано Роналдо дигна вистинска револуција на својот инстаграм профил, откако тој на социјалните мрежи објави фотографија на која е целосно...

Популарно