18 C
Скопје
понеделник, мај 27, 2019

Мали трикови кои звучат НЕРЕАЛНО, ќе ви помогнат околу потењето во текот на ноќта?!

Кога температурата е значително голема и помислувате дека не можете да дишете без клима, а не па да заспиете, на сцената стапуваат некои мали...

Се соочувате со појава на афти – Еве го лекот за нив!

Афтите се мали, болни ранички кои се јавуваат на слузокожата на усната и знаат да бидат многу болни. Нејчесто се јавуваат на врвот или...

Ризикот го зголемува либидото?! – Направете го сексот поризичен…

Истиот партнер во сексот може да се третира како „иста мета и исто отстојување“. Затоа некогаш треба да ги поместите границите за да доживеете...

Треба ли да му дозволите на вашето куче да ве „бакнува“?

Бактериите што се наоѓаат во устата на кучињата се разликуваат многу од бактериите што ги има во устата на човекот, па блискиот контакт може...

Не смеете да замрзнувате веќе одмрзнат сладолед: Прочитајте зошто е опасно тоа и внимавајте...

Лето е, а кога е топло, нема ништо поубаво од тоа да се разладите со вкусен сладолед. Сепак, и од него демне опасност, особено...

Жешката убавица од спотот за „Despacito“ ужива на одмор со саканиот: Таа заведува, тој...

Жешката убавица од спотот за „Despacito“, која инстантно стекна армија фанови низ целиот свет, ужива во Грција со својот сакан. Зулејка Ривера (30) светот ја запозна...

Дневен хороскоп: Овој знак денес може да очекува голема добивка

Ве очекуваат различни компликации, но тоа не треба да влијае на вашето расположение и на професионалната концентрација. Оставете ги напорните преговорите или обврските кои...

Видео: Некогаш нераздвојни, денес непријателки: Славните убавици повторно во кавга

Беа неразделни пријателки, а од пред десетина години се во постојана кавга. Парис Хилтон и Линдзи Лохан влегоа во нова кавга. Пријателките постојано беа заедно,...

Хороскоп за свекрви: Овенот наредува, девицата опсесивна, лавот сака да доминира…

Кој хороскопски знак е вашата свекрва? Прочитајте го овој забавен хороскоп и дознајте нешто повеќе за нејзиниот карактер. Овен Сака да наредува, па кога ќе се...

Влошена здравствената состојба на Аца Лукас, откажан неговиот настап во Охрид

Иако многубројните фанови од Македонија и од Балканот кои во моментов се во Охрид со нетрпение го очекуваа настапот на Аца Лукас во Охрид,...

Популарно