8 C
Скопје
среда, јануари 23, 2019

Ацо славеше роденден со Пријовиќ во прегратка, а најуникатно изненадување доби од сестрите (ФОТО)

Пејачот Ацо Пејовиќ вчера го прослави 46-тиот роденден. Неговата кумашинка Александра Пријовиќ не ја пропушти можноста да му посака најубави желби. За неа, ова беше уште...

НЕВЕРОЈАТНО! Со само 4 продукти пушачите можат да ги исчистат белите дробови! Особено ќе...

Пушењето е еден од пороците на 21 првиот век кој според СЗО (Светската Здравствена Организација) еден од десет возрасни луѓе секоја година умираат поради...

Бикини кои ги зголемуваат градите – нов летен хит за на плажа

Оние редовните корисници на Инстаграм веројатно веќе забележале дека сè поголем број девојки носат малку невообичаен модел на бикини наречен V-bar. Станува збор за...

Како да го исчистите каменецот на забите

Забниот каменец е чест проблем, и современите стоматолози предлагаат доста начини за неговото вадење. Но, постои метода која одлично се решава тој проблем, а...

Консумирањето на овие продукти гарантира мирен сон

Постојат продукти кои би требало да се одбегнуваат доколку сакате мирен сон, па во последно време експертите се трудат да осмислат оброк кој нема...

Ова е сурвата реалност – Писмо на младата македонска изгубена генерација

Ова е сурвата реалност – Писмо на младата македонска изгубена генерација… Станавме нација која се дебелее од леб, затоа што за месо нема пари. Станавме...

Фото: Запознајте ја најзгодната германска полицајка по која лудуваат и криминалците

Адриен Колесар е полицаец од германскиот град Дрезден, која благодарение на нејзиниот изглед стана апсолутен хит на социјалните мрежи. 33-годишната русокоса на Instagram е следена повеќе од...

Зошто да пиете ракија – пет здравствени придобивки

Како за се друго, па така и за ракијата е многу важно да се конзумира во нормални количини. Да не се претерува. Не само...

Машки спонзоруши во Скопје: „Си има една богата за сигурно, а меѓувреме си се...

Ќе речете најчесто жените се оние кои трчаат по богати момци, но постои опасна група мажи магнет за татините миленички и осамени богати госпоѓи. Оваа...

ВИДЕО: Проститутка од бордел на бивш детектив – „Дневно имам 9 клиенти и поразличен...

Британската проститутка во разговор со познатата ВВС новинарка отворено проговори за тоа како е да се работи во еден од илегалните бордели во Британија. Луси работи...

Популарно