12 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

Како кралот на Саудиска Арабија оди на одмор: Резервирал 800 соби и потрошил 100...

Кралот на Саудиска Арабија, Салман ел Сауд, е позат како човек кој знае да потроши астрономски суми, а летниот одмор оваа година го чинел...

Ова се 12-те најбогати жени на светот: Погледнете со што се занимаваат и како...

Денес на светот има отприлика 2.400 милијардери, жените се околу 12 проценти од нив со богатство од 788 милијарди евра. Кој и да помисли...

Пица бурек со готови кори

Состојки: 500гр. готови кори За филот 200мл. доматно пире 150гр. рендана шунка 100гр. сецкани марнирани печурки 150гр. кашкавал сол црн бибер За премачкуване  80мл. вода 80мл. масло за јадење 1 кесичка прашок за печиво 1 жолчка од...

Генијално- хулахопки што не се кинат! (ВИДЕО)

Сигурни сме дека имате во вашата гардероба многу хулахопки, кои повеќето се оштетени. Најчесто нивното оштетување е од ноктите или од остри предмети. Ова...

Ако ги прави овие 12 работи тој вистински ве сака!

Врските дефинитивно не се толку едноставни како што изгледаат во холивудските филмови. Пеперутките во стомакот и страста не траат вечно. Романтичните вечери под ѕвездите...

Готвачи од Перу, Мароко, Кина, Турција ќе подготвуваат специјалитети во Скопје

Светски познати готвачи со мишелин ѕвезди од Перу, Чиле, Германија, Мароко, Турција и Кина ќе подготвуваат специјалитети од шест интернационални кујни со локални намирници...

ФОТО: Една од најубавите жени во Холивуд непрепознатлива на улиците во Њујорк!

Убавата Кејт Хадсон со години наназад се наоѓа на врвот на листата на најубави актерки на сите времиња, а притоа и најталентирани. Но убавата русокоса...

Тест: Изберете слика и прочитајте која е најважната карактеристика на вашиот карактер

Секој од нас си има сопствени претстави за убавината и тие зборуваат за нашата личност многу повеќе отколку што мислиме. Погледнете го овој брз...

Му го дале на бебето најчудно име на светот – ова е причината

Брачна двојка од Јужна Каролина, САД, го крсти своето бебе Eклипс (Затемнување на сонцето), бсончидејќи се роди на денот на природниот феномен. Фридом Јубенкс ја...

Само веселите невините и безгрижните можат да летаат!- цитати

Зошто детето во нас секогаш никогаш нема да исчезне! - Ако сакаш еден цвет што постои само во еден примерок помеѓу милиони и милиони ѕвезди,...

Популарно