13 C
Скопје
недела, јуни 24, 2018

ФОТО: По оперциите Николина Пишек изгледа како Мајкл Џексон

За водителката Николина Ристовиќ сите ќе кажат дека е убава и згодна, но изгледа тоа не и било доволно. Неодамна на својот Инстаграм профил...

Љубовници – убијци, пенкала со отров: И по 600 обиди никој не успеал да...

Уште од комунистичката револуција во Кубa – 1959 година, американската влада имала „идеолошки конфликт“ со авторитативната влада на најголемиот карибски остров. Добро е познат неуспешниот...

ФОТО: Загина руската Лејди Ди, внука на богатиот противник на Путин

Дијана Лебедева (19), внуката на тајкунот Платон Лебедев, загина во Швајцарија. Преубавата наследничка ја нарекуваа „руската Лејди Ди“. Автомобилот во кој Лебедева се возела со...

Просечната температура на Арктикот можно е прв пат да биде над нулата

На арктичкиот архипелаг Свалбард оваа година измерена е екстремна температура, поради која на крајот на оваа година просечната температура би можела да биде над...

ВИДЕО: Цеца кажа дека ќе го убијат Аркан, но никој не и поверува!

Во средата на 12 јануари, три дена пред убиството на Аркан, Светлана Цеца Ражнатовиќ беше гостинка во Максовизија, мега популарната емисија, каде во публиката...

Пророштво на Баба Ванѓа: На Европа ѝ остануваат уште 37 дена

Пророчицата баба Ванѓа, која почина пред 20 години, предвиде дека „Европа каква што ние ја знаеме нема да постои по 2016 година“. Многумина деновиве...

15 поучни лекции кои можете да ги научите од неуспешните љубовни врски

Крајот на љубовната врска е измачувачки период, кога се чувствувате како срцето да Ви е искорнато од градите, а Ви се чини дека креветот...

Кадифето е најсилниот актуелен моден тренд – се најде буквално на сè

Кадифе, кадифе, кадифе. Врвните дизајнери наголемо експериментираа со оваа ткаенина со богата текстура, а трендот експресно беше прифатен од модните блогерки и трендсетерки. На фустани,...

Го копира Снепчет: Инстаграм воведе приватни пораки кои „исчезнуваат“

Во борбата за превласт со светот на социјалните медиуми, важи правилото „ако не можеш да ги победиш, приклучи им се“. Токму тоа го направи Инстаграм...

ФОТО: Еве како живеат богатите деца од Техеран!

Штом ќе се споменат земјите од Блискиот исток прво што Ви доаѓа на памет е дека таму живеат посиромашни и конзервативни луѓе, но сепак и тие...

Популарно