-1 C
Скопје
понеделник, декември 17, 2018

ГО МАМАМ МОЈОТ МАЖ СО НЕГОВИТЕ ПРИЈАТЕЛИ, СО МАЖИТЕ НА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ… БОЛНА ЛИ...

Госпоѓа (40) побарала помош од колумнистка Dear Deidre, бидејќи нешто чудно ѝ се случува. Таа не може да престане да го мами својот сопруг. Тоа...

5 магични напитоци кои ќе ви помогнат да ги намалите килограмите оваа пролет

Моќните согорувачи на масти не мора да бидат во оброците и пијалоците со лош вкус. Тие често се кријат во вкусните и здрави напитоци....

Неодоливите бомбастични облини на Кристен – хит на Инстаграм

Кристен Лајв е фотомодели Инстаграм ѕвезда чиј профил е свртилиште на голем број обожаватели на сексапилните и бујни женски облини. Родена е на 17 ноември,...

Фејсбук призна: Го шпионираме Messenger, читаме и гледаме сè што се праќа

Во светлината на големата афера со неовластено користење на лични податоци, Facebook фрли уште една "бомба". Тие признаа дека ги проверуваат пораките што луѓето ги разменуваат...

Како се слави Велигден по другите земји – некаде мажите ги удираат жените...

Подготовките за Велигден се разликуваат од земја до земја. Во многу земји камбаните не бијат на Велики петок како признание за смртта на Исус....

Овие 10 велигденски симболи денес ставете ги на трпезата

Постојат многу обичаи кои се поврзани со најголемиот Христијански празник Велигден. На Велигден семејството оди во црква на света литургија, а после службата се поздравува...

Никогаш не му го вртете грбот: Ова е најопасниот хороскопски знак!

Често им се случува да живеат толку многу во планирањето на одмаздата, па на тој пат ќе заборават поради што воопшто започнале со тоа. Иако...

Симболиката на бројот 3 содржана во „Тајната вечера“: Зошто пред Јуда има истурено сол

„Тајната вечера“ на Леонардо да Винчи е ремек дело на италијанската ренесанса. Сигурно сте ја виделе повеќе пати досега, но можеби овој факт за...

Внимателно одберете какво велигденско јајце ќе подарите – еве што значат боите

Црвеното јајце е симбол на Велигден поради новиот живот, плодноста, компарацијата со Христовото воскреснување. Некои сметаат дека црвената е вистинската велигденска боја, но не случајно...

Исус од крстот проговорил седум пати – Ова се седумте значајни зборови (пораки)

Христовите последни зборови за нас Христијаните се од огромно значење. Тие ни ја откриваат Неговата голема љубов и големината на Неговата жртва. Исус од крстот...

Популарно