14 C
Скопје
понеделник, мај 28, 2018

Петнаесет филмови на „Скопје синема сити“ од 6-ти до 10 јуни

Музиката и нејзиното филмско претставување е во фокусот на програмата на четвртиот фестивал „Скопје синема сити“ (ССС) чие летно издание ќе се одржува од...

Хороскопските знаци откриваат какви фотографии објавувате на Инстаграм

Во последно време Инстаграм стана попопуларен од Фејсбук. Луѓето се поактивни на оваа социјална мрежа и таму објавуваат повеќе фотографии.Но, има видлива разлика помеѓу...

(ВИДЕО) Биле премногу секси: Сан Антонио ги отпушти атрактивните навивачки

Челните луѓе на Сан Антонио Спарс донесоа одлука која разочара голем број навивачи на овој НБА кошаркарски клуб, како и многу НБА фанови. Управата...

(ВИДЕО) Plus size моделот Јулија Рибакова остана без здолниште на Канскиот филмски фестивал

Кога познати личности присуствуваат на настани од висок профил, последното нешто што го сакаат е да им се случи нешто што ќе им ги расипе...

Сонот игра неверојатна улога во мисијата за здрав имунолошки систем

Научна студија покажа дека луѓето кои спијат пет или помалку часа во текот на едно деноноќие имаат 17 отсто поголеми шанси да настинат и...

Хороскопските знаци откриваат какви фотографии објавувате на Инстаграм

Во последно време Инстаграм стана попопуларен од Фејсбук. Луѓето се поактивни на оваа социјална мрежа и таму објавуваат повеќе фотографии. Но, има видлива разлика...

Зошто нашите деца се претвораат во фрустрирани луѓе?

Здодевноста претставува еден вид стрес и е мошне непријатна состојба. Кога им е здодевно, и возрасните и децата пробуваат да го тргнат тоа чувство,...

Грицкањето нокти е знак на перфекционизам

Многу луѓе мислат дека грицкањето нокти е навика за смирување на нервите, но анксиозноста можеби не е единствениот предизвикувач на оваа појава. Нови научни докази...

ЗВУЧИ НЕВОЗМОЖНО, НО ЕКСПЕРТИТЕ ТВРДАТ: Науката може да го предвиди изборот на вашиот партнер!

Новата студија покажува дека науката навистина може да предвиди како ќе изгледа личноста која ќе ја одбереме за наш партнер. По читањето на оваа статија,...

Да фрчат шамари: Руски „Национален натпревар во шамарење“ (видео)

Во Москва се одржа еден од најбизарните шампионати за кои сте чуле, натпреварот во „Национално шамарање“. На крај беше крунисан и „крал на шамарите“. Натпреварот...

Популарно