4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

Кој се вљубил во дивата Рила?

Кога ќе Ви биде понудено во зима да посетите некое планинско место, а вие не сте по скијањето поради тоа што на пример родени...

Нејзините хитови ги знаат сите, но трагедијата никој- сестрата на српската пејачка се удавила...

Српската пејачка која на сите им е добро позната зад својата кариера крие црна и мрачна судбина. Станува збор за пејачката Мина Костиќ која со...

Белучи во сатенско издание на модна недела во Париз – класика од убавина

Кога и каде да се појави, славната и атрактивна италијанска актерка Моника Белучи, го привлекува вниманието врз себе и е вистински магнет за медиумските...

Пијана работа: Скок од 37 метри „за повеќе лајкови“

Откако од 11-от кат од еден туристички брод скокна во морските води, 27-годишниот Ник Најдев доби доживотна забрана да се качи на било кој...

Кафе и цигари на празен стомак– НИКАКО, еве зошто!

Многумина не можат да го започнат денот без утринско кафе и цигари, не размислувајќи колку е опасно за нивното здравје. Бројни студии покажуваат дека црно...

Испробани совети: Како да го воодушевите вашиот иден работодавец на интервјуто?

Конечно ве викнаа на интервју за работното место кое толку многу го посакувавте. Нормално, сето ова си е пропратено со темелни подготовки, трема и...

Краток, но моќен текст со силна порака за сите уморни мајки

Мајките се возвишувани, но и често критикувани и осудувани. Милиони жени едногласно поддржаа моќна порака која стана светски хит, зашто потсетува дека мајчинското секојдневие...

Филм на кој работеше македонска компанија влезе во трка за Оскар

Дали Оскарот за визуелни ефекти ќе го добие Танос? Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти „Одмаздници:Војна на...

Она што сега фудбалерот го порача ќе ја заболи Карлеуша до срж

Огњен Врањеш во ек на порно аферата со Јелена Карлеуша врзана за секс скандалот, реши да ја промени профилната фотографија на Инстаграм налогот. Имено, Карлеуша...

Авантурата ја чинеше живот: Славната девојка од Инстаграм премрзна до смрт

Ву имала голем број на фанови на Инстаграм и Фејсбук, каде објавувала фотографии од своите авантури. Жената од Тајван позната по тоа што се искачувала...

Популарно