-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019

Љубовен хороскоп за септември- овој знак ќе ја круниса својата врска со брак, а...

Овен Ве очекува активен месец на полето на социјалните случувања, а кога има многу случувања, постои и голема шанса за љубов. Ако не сте во...

Ова е првата сопруга на Раде Шербеџија: Се венчале на 23 години, а причината...

Во 1971 година го добиле синот Данило, а две години подоцна им се родила ќерката Луција. Жените отсекогаш мислеле дека е привлечен, а неговата прва...

Дневен хороскоп: 30.08.2018

Овен На работа, и покрај лошите аспекти успевате работите да ги завршите на време. Не очајувајте, доаѓаат подобри времиња. Денес, важно е да излезете и убаво...

Ова слатко девојче денес е една од најубавите жени во светот: Ќе погодите ли...

Ова слатко девојче денес е меѓу најубавите жени во светот. Ќе погодите ли која е? Се работи за познатата холивудска актерка Џулија Робертс, една од...

Избегнувајте ја оваа храна, за да имате ЖЕСТОК секс

Нашите навики во исраната имаат огромно влијание на многу области во животот и сексуалноста. Можеби вашиот сексуален живот може да биде подобар доколку ги...

Жените пресекоа: Висината или големината на половиот орган, што е најпривлечно кај жените?!

Жените во текот на истражувањето спроведено во Австралија посматрале различни машки тела и ги оценувале. Дланките, забите, рамената, ова се најчестите заблуди за тоа што...

Одлична вест за фановите: Здравко Чолиќ со голем концерт во Скопје

Најголемата музичка ѕвезда на овие простори, легендарниот Здравко Чолиќ оваа есен ќе одржи голем концерт во Скопје. Организаторите, Прагма Продукција, со гордост најавуваат дека 10....

Ѕвездата се враќа во Македонија… но, која?

Деновиве низ социјалните мрежи, повеќе јавни личности, пејачи, актери, стилисти, градски фаци и инфлуенсери постираат мистични фотографии… Заедничко за нивните постови на Фејсбук и Инстаграм...

Доказ дека славниот пејач е насилник: Објавена снимка на која тој ја дави својата...

Некогашниот фронтмен на групата „Оазис“, пејачот Лиам Галагер, се наоѓа во средиштето на скандал откако магазинот „Сан“ објави вест за расправијата со неговата девојка...

Ова се 3 работи кои привлекуваат сигурна несреќа- ослободете се од нив

Секојдневно се бориме да бидеме среќни, но и го носиме товарот на лошите навики кои често не ги ни приметуваме дека постојат во нашите...


Популарно