22 C
Скопје
петок, септември 21, 2018

Се ожени познатиот пејач на „Ѕвездите на гранд“, на свадбата и познатата македонска пејачка...

Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ и младиот пејач, Стеван Анѓелковиќ вчера се ожени со неговата повеќе годишна девојка Наташа. Стеван и Наташа живеа заедно веќе подолго...

Кога ќе сакаш да им кажеш нешто „в очи“ на воените империјалисти – на...

За најавената воена тензија и притисок на Иран, за Ирак, за Саудиска Арабија, за Јемен… Извор:таратур

Без капка масло: Крофни со банана

Необичен рецепт за сјајни крофни меки како пена. СОСТОЈКИ: 15 гр квасец 1 лажичка шеќер 2 јајца 1 мала коцка путер 100 гр павлака 350-400 гр брашно малку сол 1 пудинг од банана...

Испијте чаша вода во 6 часот наутро: Цел свет полуде по овој метод, а...

Нема сомневање дека водата е еден од најкорисните пијалоци за целокупното здравје. Едноставна навика која вклучува вода за пиење може да му помогне на вашето...

Како да го препознаете недостатокот на магнезиум?

Магнезиумот е многу значен за организмот, тој е најранливиот микролемент и е лесно разградлив. Во минатото, само еден дневен оброк ја содржел дневната количина,...

„Веќе не плачам, јас своето го исплакав“- Наташа Беквалац конечно проговори по тешкиот период

Поп ѕвездата Наташа Беквалац од се низ што помина изминативе месеци, излезе уште посилна. Ужива во љубовта на пријателите и семејството, дружење со ќерките...

Ни трага, ни глас од големата филмска ѕвезда: Најблиските во страв, не знаат дали...

Најголемата кинеска ѕвезда, актерката Фан Бингбинг, исчезна без траг, па дури и нејзиниот вереник ги избриша сите нејзини фотографии. Актерката Фан Бингбинг, петта најдобро платена...

Дневен хороскоп за 21 септември: Лавовите се себични, Водолиите нервозни…

Овните флертуваат, Биковите се уморни, Близнаците имаат поддршка, Лавовите се себични, Стрелците во кавга, а Водолиите нервозни. Ова е хороскопот за 21 септември. Овен Денеска воопшто нема...

Сите грешки во Spider-Man 2 во 11 минути

Режисерот Сем Раими, популарен по неговите култни хорори, седна на режисерското столче на „Spider-Man“ и даде нов живот на суперхеројот на Marvel. Вториот дел од...

Електрификацијата пристигна – Audi го претстави новиот e-tron(фото)

Audi e-tron е првиот целосно електричен модел од брендот Audi кој влегува во производство. Компанијата пред светот го претстави својот нов спортски, електричен SUV во...

Популарно