-5 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Нова заразна игра на „Гугл“ се шири на интернет!

Иако можеби цртањето не е ваша јака страна, новата игра на „Гугл“ би можела да ви претставува интересна забава. Станува збор за играта „Quick, draw!“...

ТОП 10: Земји во кои најмногу се изневерува

Тајланд го завзема првото место во Топ 10 на земјите во кои најмногу се изневерува. Рангирањето е направено врз основа на студии спроведени од компанија...

Како политиката се храни од човечката енергија

Политиката троши време, енергија и ресурси кои што можат да се употребат на друг начин, за општокорисни цели. Креира разделување на популацијата преку понуда...

Фејсбук ќе започне со откупување на акции

Најголемата социјална мрежа на светот, Фејсбук, одлучи да започне со постепено откупување на акции со цел да го развива бизнисот на подолг рок. Почетокот ќе стартува...

ПОУЧНИ СОВЕТИ: На кои места по телото е правилно да ставате парфем

Повеќето жени си прскаат парфем зад ушите и на зглобовите, но според експертите тоа не е правилно, бидејќи најсоодветно место е папокот. – Секое место...

Јоксимовиќ во „Еден на еден“: Ќе ги тужам сите што ја украдоа Лане Моје!...

Во саботата имавме прилика да уживаме во втората епизода од осмата сезона на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“. Гостин беше можеби најпознатиот пејач во регионот, српската...

Меланија и Барон Трамп нема да се преселат во Белата куќа?

Идната прва дама на САД и синот Барон нема да се преселат во Белата куќа по инаугурацијата на Доналд Трамп во јануари, идната година,...

ВИДЕО: Комичари читаат лажни книги со еротска содржина во метро – Погледнете ги реакциите

Какви реакции да очекувате од околината доколку во јавен транспорт читате книга со наслов „Сокриј ја ерекцијата од Бог“ или „10.000 слики од пениси“. Ако...

Мел С. од „Спајс грлс“: Колешките ме малтретираа

Мелани Чизхолм, попозната како Мел С. од некогаш популарната група „Спајс грлс“, проговорила за злоставувањето што го трпела како членка на бендот. Девојките од поранешниот...

Принцот Хари не му е син на Чарлс

Во театарската претстава „Вистини, лаги, Дајана” се сугерира дека Хари е дете на еден од љубовниците на починатата „народна принцеза”, некогашниот офицер на Кралската...

Популарно