-0.2 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020

Нема да верувате: Еве колку часа годишно жените минуваат грижејќи се за својот изглед

Сите имаме некакви мали или поголеми комплекси и се прашуваме дали добро изгледаме. Многу истражувања покажуваат дека жените двојно повеќе од мажите водат сметка...

Пијте го ова 10 дена пред одмор – бронзениот тен е гарантиран

Летните одмори почнуваат! Сега е вистинското време да почните со подготвување на телото за неколкудневното постојано изложување на сонцето. Овој пијалак пијте го десетина...

Фановите полудеа поради овие стари фотографии од згодната Софија

Софија Вергара објави на Инстаграм провокативна фотографија во тесен спортски комплет и ги воодушеви фановите. Актерката од Колумбија редовно објавува фотографии од своите млади денови,...

Вчера миената коса денес е веќе масна: Решете го проблемот на едноставен начин

Ако ви се масти косата, еве како може лесно да ја одржувате чиста и до 7 дена. Постојат неколку трикови кои може да ви бидат...

Пет правила на Марија Антоанета за убавината кои се актуелни и денес

Контроверзната француска владетелка Марија Антоанета светот главно ќе ја памети по фамозната наводна изјава: „Ако немате за леб, јадете колачи“, која всушност таа никогаш...

Мажите кои имаат брада мора да го знаат ова

Во неколку европски болници научинците ги анализирале примероците од кожа и плунка на 18 мажи кои носат брада. Мажите биле на возраст од 18...

Овие совети ќе ви помогнат себеси да се ставите на тронот: Како да се...

Иако за тоа често не сме свесни, нашата привлечност всушност се темели на внатрешниот сјај. Се работи за тоа, дека вашата самодоверба е извор...

Фото: Овие бикини ќе ги „загреат“ мажите

Судејќи според Instagram, имаме нов тренд за летото, барем кога станува збор за бикини. Underboob бикините, покрај жените, ќе бидат омилен тренд за мажите, бидејќи тие...

ВИДЕО: Сергеј Варошлија се дрзна да ја коментира својата поранешна девојка Надица Георгиева

Надица Георгиева, една од најуспешните македонски манекенки и сопственичка на модната агенција „Моделс Ин“ , се најде во емисијата „Мода“ на своето долгогодишно поранешно...

Ви здодеа да ја миете косата секој ден- овие трикови ќе ви помогнат да...

Иако сте ги пробале сите можни скапи и ексклузивни средства за да се ослободите од мрсната коса без сјај, и ништо не ви помогнало,...

Популарно