5.6 C
Скопје
недела, март 24, 2019

Час по убавина: Згодната Ана – одлично загревање во оваа ладна ноќ

Згодната Ана од Скопје е одлично загревање оваа ладна ноќ. Но, таа ќе ве загрее со своите вежби и ќе биде одлична фитнес инспирација...

ФОТО: Фантастични идеи за новогодишен маникир

Одминува последниот месец од годината и веќе размислуваме за тоа каде ќе ја дочекаме Новата година и каков ќе биде нашиот аутфит. Во екот на...

Ќе плати ли скапо Сергеј Варошлија за радиоактивните чевличиња?!

Однесувањето и комуникацијата на Сергеј Варошлија се спротивни на начелото за заштита на достоинството на личноста и се непримерни за јавна комуникација преку телевизија....

Versace направи нова верзија на легендарниот фустан на Џеј Ло

Италијанската модна куќа Versace во Њујорк ја одржа првата pre-fall ревија во својата историја, на денот кога нејзиниот основач, покојниот Џани Версаче, требаше да...

Ја навредувале за изгледот, па „спискала“ 50.000 франци „да се потсреди“

Челине Чентино во тинејџерските години често трпела навреди и понижувања за нејзиниот физички изглед, што предизвикало фрустрации и наталожени комплекси кај неа. Поради тоа, типката...

Најскапиот парфем на светот чини 1,5 милиони долари

Францускиот бренд „Мореал Париз“ неодамна го претстави најскапиот парфем на светот – „Ле Монд сур Мажур“, префинет мирис во шише полуксузно од кое било...

ФОТО: Како изгледа градник од милион долари?

Модната куќа Victoria’s Secret го претстави новиот градник Fantasy Bra со кој ќе ја отвори годинашната ревија на долна облека. Честа да го носи „градникот...

Не сите мозолчиња треба сами да ги истиснуваме

Д-р Сандра Ли, попозната како д-р Пимпл Попер е Јутјуб ѕвезда која својата „популарност“ ја стекна со стручниот третман на своите клиенти со мозолчиња. Како...

Градите и моќна порака: Славната водителка го покажа тоа од кое многу жени се...

Британското ТВ лице не ги крие недостатоците на своето тело, а нејзиниот потег јавно да ги покаже стриите го поздравиле сите жени ширум светот Познатата...

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос?...

Како да го покриете носот, најизложениот дел од телото што постојано ви е смрзнат на минусните температури?  Изгледа дека оваа компанија од Велика Британија...


Популарно