-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Баба која ја сака модата: Србинка освојува на Instagram со својата младоликост и стил

Меѓу милионите блогерки кои непрекинато споделуваат модни фотографии на Instagram, може да се пронајдат ликови кои случајно навлегле во виорот на социјалните мрежи. Жаклина, која...

Маска за здрава коса со кромид

Колку и да се грижиме за косата, стресот и диетите во кои недостигаат важни минерали и витамини ја влошуваат нејзината состојба. Подготвени сме да...

Древна маска за убава кожа

Источните рецепти за убавина и здравје се едни од најстарите. Некои од нив ги применуваме и денес, се разбира со минимални промени, но основните...

10 идеи за секси, различна и атрактивна визија

Нема жена која не поседува бела кошула во нејзината гардероба. И од време на време да ја става со костимот за работа или со...

Тенденции за додатоци- пролет/лето 2017

Мораме да признаеме дека пролетта и летото се нашите омилени сезони и секогаш максимално се фокусираме на трендовите кај додатоците. Еве кои додатоци ќе ви...

Природен серум за густи трепки

Секој сака да има долги и густи трепки. За жал, не сите може да се пофалиме со такви, но има начин да ги постигнеме...

Убава кожа со помош на глина

Глината е природен производ и е исклучително корисна за нашата кожа, затоа и се препорачува за правење на домашни маски за лице. Глинатa ги има...

Гламурозна баба- животот по 40-тите може повторно да почне

Животот не се повторува и заслужува да се живее со полна брзина. Затоа да се сакаме такви какви што сме. Да го правиме тоа...

Балетанки пролет- лето 2017 година

Не само што се удобни и практични, туку се и во тренд. Со монистра, чипка, од кожа или со панделки, балетанките се апсолутна класика и...

Алесандра Амброзини со нова колекција

Сите знаеме дека Алесандра Амброзини е еден од најуспешните супермодели на светски план. Она што не треба да го игнорираме е дека таа е добра...


Популарно