17 C
Скопје
понеделник, јуни 25, 2018

МОДНИ ИДЕИ И СОВЕТИ: Чизми над колена – како да ги комбинирате во студената...

Славните ги обожаваат, модните блогерки ги сметаат за неизбежен дел од своите комбинации, додека дизајнерите се почесто ги „качуваат“ на модните писти. Чизмите над...

ФOTO: Најзгодната жена на светот позираше гола за секси календар за 2017 година

Британската манекенка и глумица Кели Брук ќе ги израдува своите обожаватели со календар за 2017 година, а судејќи според првите фотографии кои ги објавила...

Целото шоу на Victoria’s Secret во Париз (видео)

Погледнете ги Ангелите на Викторија и нивната прекрасна ревија во Париз:

Дали сте пресметале: Шминките ве чинат колку еден автомобил!

Дали можеби некогаш сте пресметале колку пари трошите на шминка?! Супердрагс, спровеле едно истражување кое имало за цел да покаже колку една просечна жена троши...

Која е првата Playboy Playmate Македонка?

Во 2011 година, Нина Костова беше првата Playboy Playmate од Македонија. види повеќе (18+)

Кога убавите Југословенки се соблекуваа за Playboy (18+)

Избор на страници од списанието Playboy со модели од бивша Југославија.

ФОТО: Ирина Шаек е бремена – Славниот модел го сокри стомачето на ревијата на...

Ирина Шаек ги изненади сите, кога се појави бремена на модната ревија на „Викторија Сикрет“. Убавиот руски топмодел очигледно очекува дете од партнерот Бредли...

Кадифето е најсилниот актуелен моден тренд – се најде буквално на сè

Кадифе, кадифе, кадифе. Врвните дизајнери наголемо експериментираа со оваа ткаенина со богата текстура, а трендот експресно беше прифатен од модните блогерки и трендсетерки. На фустани,...

ПОУЧНИ СОВЕТИ: На кои места по телото е правилно да ставате парфем

Повеќето жени си прскаат парфем зад ушите и на зглобовите, но според експертите тоа не е правилно, бидејќи најсоодветно место е папокот. – Секое место...

ФОТО: 5 комбинации на Иванка Трамп за кои се зборува

Иако Меланија Трамп го зазеде местото на прва дама на Америка, многумина сметаат дека многу поголемо влијание врз стилот на жените низ целиот свет...

Популарно