9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019

Египетски рецепт за кожа без брчки

Магичната сила на етеричните масла врз кожата и организмот како целина е откриена уште во древните времиња. Така на пример, Египќаните биле познати по...

Неколку начини како полесно можат да се симнат килограмите

Не постои жена која што не посакува убава фигура на телото. Летото е период на симнувањето на килограмите и  „собирањето“ на стомакот. 1. Фокусирајте се...

Супер лесни, супер пријатни домашни маски за лице

Убавата и сјајна кожа е показател на здравјето. Кожата треба да биде негувана однадвор и одвнатре. Денес ќе ви претставиме неколку маски за лице...

Ослабете со помош на Јога!

Изненадете го своето тело на посебен начин:

Направете си сами белезица дома

Лесно, едноставо и убаво! Погледнете го видеото:

Свежи и лесни идеи за маникир

Пролетно-летната сезона е најпогодна, кога станува збор за експериментирање со нашата визија. Ви нудиме неколку идеи за прекрасен изглед на вашите нокти: ...

РЕЦЕПТ: Со оваа утринска навика од две состојки ќе се подмладите

Изгледа еликсирот на младоста го консумираме секое утро, само малку погрешно. Двете тајни состојки на подмладувањето, како што тврдат козметичарите, се млекото и кафето. Доколку решите...

Најновиот тренд на Инстаграм – силни шарени бои за коса

Добро познатиот тренд на коса со боите на виножитото прифаќаат нов поширок поглед. Новиот хит на Instagram се фризурите со вселенски мотиви и линии...

ВИДЕО: Келнерка стана Топмодел на Обединетото кралство за 2017

Таа се вика Оливија Вордел, има 18 години и годинава е матурантка. Уште нема одлучено со што ќе се занимава во иднина. Во моментот...

Девојки зажалиле што ги купиле своите матурски фустани од интернет!

... И поради ова помислете се убаво дали вашиот фустан за најубавата вечер во вашиот живот ќе го купите од интернет... ...


Популарно