-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Весели празнични идеи за новогодишен маникир и декорации

Одминува последниот месец од годината и веќе размислуваме за тоа каде ќе ја дочекаме Новата година и каков ќе биде нашиот аутфит. Во екот на...

Избрани 10 најатрактивни мажи за 2018

Според мислењето на корисниците на социјалните мрежи направена е листа на десет најатрактивни мажи за 2018 година. На прво место е јужнокорејската ѕвезда, 22 годишниот...

Катриона Греј најубавата жена во универзумот

Мис Филипини, Катриона Греј, беше избрана за Мис Универзум на синоќешниот 67. натпревар за убавина одржан во тајландскиот главен град Бангкок. Како што јави ДПА,...

Навиките при туширање говорат за карактерот на човекот

Делот од телото со кој го почнува туширањето, кажува многу за човекот, за неговиот карактер и навики, објави порталот „Брајтсајд“, посочувајќи конкретна листа со...

Час по убавина: Згодната Ана – одлично загревање во оваа ладна ноќ

Згодната Ана од Скопје е одлично загревање оваа ладна ноќ. Но, таа ќе ве загрее со своите вежби и ќе биде одлична фитнес инспирација...

ФОТО: Фантастични идеи за новогодишен маникир

Одминува последниот месец од годината и веќе размислуваме за тоа каде ќе ја дочекаме Новата година и каков ќе биде нашиот аутфит. Во екот на...

Ќе плати ли скапо Сергеј Варошлија за радиоактивните чевличиња?!

Однесувањето и комуникацијата на Сергеј Варошлија се спротивни на начелото за заштита на достоинството на личноста и се непримерни за јавна комуникација преку телевизија....

Versace направи нова верзија на легендарниот фустан на Џеј Ло

Италијанската модна куќа Versace во Њујорк ја одржа првата pre-fall ревија во својата историја, на денот кога нејзиниот основач, покојниот Џани Версаче, требаше да...

Ја навредувале за изгледот, па „спискала“ 50.000 франци „да се потсреди“

Челине Чентино во тинејџерските години често трпела навреди и понижувања за нејзиниот физички изглед, што предизвикало фрустрации и наталожени комплекси кај неа. Поради тоа, типката...

Најскапиот парфем на светот чини 1,5 милиони долари

Францускиот бренд „Мореал Париз“ неодамна го претстави најскапиот парфем на светот – „Ле Монд сур Мажур“, префинет мирис во шише полуксузно од кое било...


Популарно