24 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Родителите не ја пуштаат сама да излегува: Таа е природна барбика, а никогаш не...

Русинката Анџелика Кенова, скоро никогаш ја нема напуштено својата куќа сама. Секогаш кога и да излезе, со неа има и неколку телохранители, затоа што...

Мажите ќе се разочараат: „Бапските“ женски гаќи се враќаат во мода

Трендовите во модата подеднакво ги опфаќаат како оние горни слоеви на облека, така и оние долните алишта во кои спаѓаат женските градници и машките...

Исчистете го својот организам: Ова се најдобрите совети за детоксикација

За да вратите енергијата, да ги намалите вишокот килограми и бидете задоволни со себе, важна е детоксикацијата. Во продолженија следуваат девет совети кои ќе...

Има само три години, а заработува милијарди: Како принцезата Шарлот го освојува светот? (ФОТО)

Принцезата Шарлот го привлекува вниманието каде и да се појави. Досега повеќе пати покажала дека сериозно ја сфаќа улогата во кралското семејство и гордо знае...

ФОТО: Рита Ора и Емили во минијатурно бикини – поставија нов тренд за летово

Манекенката Емили Ратајковски е се освен срамежлива, и често знае да изненади со стајлингот, па тоа го направи и овојпат појавувајќи се во минијатурно...

Манекенката со овие фотографии докажа дека е една од најубавите жени во светот

Најпознатата светска плус сајз манекенка Ешли Грахам (30) повторно покажа дека привлекува внимание каде и да се појави. Овој пат објави слики од плажа. -Најубава...

Кокосово масло и сода бикарбона за вечно младо лице

Кокосово масло и сода бикарбона, продукти кои не содржат токсини, ниту хемикалии. Комбинацијата од овие два производа влијае на лечење на акните, црвенилото и лузните...

Жешко летно издание на сексапилната Марјана Станојковска (ФОТО+ВИДЕО)

Една од најпознатите македонски манекенки, модели и дефинитивно најпознатата лото девојка кај нас, Марјана Станојковска, на својот Инстаграм профил распали со сексапил од нејзиното...

Кои се знаците за прераното стареење на кожата?

Првите знаци на стареење не можат да се скријат бидејќи најпрво се појавуваат на лицето. Причина за тоа е тенката и чуствителна кожа која...

Во Dolce&Gabbana креација Наоми Кемпбел „го украде“ шоуто во Италија

Ревијата на модната куќа Dolce & Gabbana, која се одржа на езерото Комо во Италија, на едно место собра голем број славни личности од...

Популарно