5 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

Како да ја заштитите косата на плажа

Одењето на плажа можеби е релаксирачко за вас, но сонцето и солената вода се „стресни“ за вашата коса. Затоа е важно да се погрижите...

Една утринскa навика од која ќе изгледате како 18-годишни

За да изгледате како 18-годишни доволни ви се само две состојки – мелено кафе и млеко. Потребни ви се: • мелено кафе. • млеко- се препорачува да...

Како да се ослободите од темните пазуви

Многу луѓе имаат потемна кожа во областа на пазувите и тоа им предизвикува непријатност. Тие се срамат да одат со дресови или кратки широки...

Пијте ги овие пијалаци пред спиење за да ги стопите стомачните масти

Ви претставуваме неколку од најдобрите домашни рецепти за пијалаци, кои помагаат да се задржи елегантна фигура и добриот тонус. Коктел од краставица за слабеење Состојки: - 1...

Домашна маска за сува и кршлива коса

Сите го сакаме летото, сонцето и морето. Тие не полнат со многу позитивна енергија ни остават убав бронзен тен на нашата кожа, а морската...

Египетски рецепт за кожа без брчки

Магичната сила на етеричните масла врз кожата и организмот како целина е откриена уште во древните времиња. Така на пример, Египќаните биле познати по...

Неколку начини како полесно можат да се симнат килограмите

Не постои жена која што не посакува убава фигура на телото. Летото е период на симнувањето на килограмите и  „собирањето“ на стомакот. 1. Фокусирајте се...

Супер лесни, супер пријатни домашни маски за лице

Убавата и сјајна кожа е показател на здравјето. Кожата треба да биде негувана однадвор и одвнатре. Денес ќе ви претставиме неколку маски за лице...

Ослабете со помош на Јога!

Изненадете го своето тело на посебен начин:

Направете си сами белезица дома

Лесно, едноставо и убаво! Погледнете го видеото:

Популарно