27 C
Скопје
понеделник, август 20, 2018

ФОТО: Памела Андерсон се соблече и ги полуде мажите, згодна како и пред три...

Ѕвездата од Чувари на плажата на 49 години реши да се соблече и да покаже дека и на прагот на шестата деценија од својот...

Ова е девојката поради која Иско повторно блеска на теренот (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Иско не е од оние ѕвезди на Реал Мадрид, кои сакаат да бидат на насловните страни, па приватниот живот го чува далеку од очите...

Погледнете кој ќе биде најголемиот тренд за фризура во 2017 година

Коса со метален сјај? Да, тоа е бојата на годината! Се започна со ноктите кои беа проследени со облеката, обувките и додатоците. По се изгледа дека...

Најеротски женски парфеми на сите времиња

Вистинскиот парфем може да направи да се чувствувате тотално секси, самоуверено и моќно дури и повеќе од црвен кармин или црни салонки. Без разлика...

Облеката што секоја жена ја прави привлечна

Според истражување на Who What Wear, еве кои 7 работи треба да бидат присутни во вашиот шкаф, за да ги привлекувате мажите. 1. Црн фустан Совршен...

Со домати до убава кожа!

Доматите по потекло се од Централна, Јужна и од јужните краеви на Северна Америка - од Мексико до Перу. За прв пат ги опишал...

Сакате да изгледате 10 години помлада? Тогаш пробајте ја оваа маска!

Оризот со векови се користи во јапонската козметика и е главна состојка при правењето на маски за одржување на кожата, нејзиното разубавување и подмладување....

ФОТО: Принцезата Кејт никогаш не била посекси, но сама!

Војвотката од Кембриџ, убавата принцеза Кејт Мидлтон, во Лондон се појави на гламурозен настан со тоалета од чипка. Принцезата блескаше, никогаш не била посекси,...

4-те тајни за слабата фигура на Јапонките

Јапонките се едни од жените со најфина и најубава силуета на светот. Ова се должи на фактот дека тие ги почитуваат неколку сосема едноставни трикови...

Направете симпатичен стегач за коса со панделка од сатен (видео)

Во ова видео ќе видите како можете сами да направите симпатичен стегач за коса со панделка од сатен. Овие панделки можат да се користат за...

Популарно