29.8 C
Скопје
понеделник, септември 16, 2019

Мудри совети за жени над 35 години

Животот си носи своја убавина и свои проблеми во секој период од животот. Денес прочитајте ги овие кратки, но мудри совети за сите жени над...

Ефикасни маски за лице со кајсии

Сега е сезоната на кајсиите, кои не се само исклучително вкусни туку и многу корисни за организмот. Во плодот се содржи големо количество бета каротин,...

Маски со природни масла за здравје и сјај на косата

Коса – човечки декорација, и затоа има потреба од грижа и внимание. Се мијат со вода од чешма со висока содржина на калциумови соли,...

Овие совети ќе ви помогнат себеси да се ставите на тронот: Како да се...

Иако за тоа често не сме свесни, нашата привлечност всушност се темели на внатрешниот сјај. Се работи за тоа, дека вашата самодоверба е извор...

Ја навредувале за изгледот, па „спискала“ 50.000 франци „да се потсреди“

Челине Чентино во тинејџерските години често трпела навреди и понижувања за нејзиниот физички изглед, што предизвикало фрустрации и наталожени комплекси кај неа. Поради тоа, типката...

Петте најубави жени според хороскопот

Иако одделните луѓе имаат различни претстави за женската убавина, астролозите велат дека 5 од хороскопските знаци се великодушно обдарени од природата за разлика од...

Зошто овие мажи се попривлечни?

Истражувачи од Универзитетот Macquarie во Сиднеј, Австралија, открија дека жените најмногу ги привлекуваат мажи чиј телесен мирис е предизвикан од исхрана во која доминираат...

Најеротски женски парфеми на сите времиња

Вистинскиот парфем може да направи да се чувствувате тотално секси, самоуверено и моќно дури и повеќе од црвен кармин или црни салонки. Без разлика...

ФОТО: Некогаш возеше велосипед, сега предизвикува срцев удар со фотките на Инстаграм

Атрактивната словачка велосипедистка Луција Јаворчекова со својата одлука да и стави крај на кариерата ги разочара љубителите на овој спорт. Но, нејзината одлука наместо со...

5 правила кои морате да ги знаете ако се бричите со машинка

Доколку ја бричитње брадата со машинка, а сакате кожата да ви биде глатка и без рани, треба да ги послушате следниве совети. 1. Подгответе се Доколку...

Популарно