24 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Долната облека од Ријана пуштена во продажба: Дамите со саати чекаат за купување (ФОТО+ВИДЕО)

Колекцијата долна облека дизајнерски потпишана од славната пејачка Ријана, под наслов Savage X Fenty, официјално е пуштена во продажба. Меѓутоа, дамите кои сакаат да дојдат...

Одлична маска за мрсна кожа на лицето

Мрсната кожа се карактеризира со видливи проширени пори и мрсен блесок, а на неа често се образуваат акни и митесери. Овој тип на кожа...

Убава кожа со помош на глина

Глината е природен производ и е исклучително корисна за нашата кожа, затоа и се препорачува за правење на домашни маски за лице. Глинатa ги има...

Домашен мелем за убави усни

Во есен и зима нашите усни се изложени на студ и ветер и тоа влијае на нивниот изглед. Ако ви станале суви и испукани...

Балетанки пролет- лето 2017 година

Не само што се удобни и практични, туку се и во тренд. Со монистра, чипка, од кожа или со панделки, балетанките се апсолутна класика и...

„Огнениот Лотус“ инспирација за повозрасните

Џули H, позната како „Огнениот Лотус“, е 56-годишен модел од Тексас, за која возраста е само бројка. Нејзините провокативни слики ги инспирира луѓето да...

Домашна маска за сува и оштетена коса

1 презреана банана 5-6 капки бадемово масло ½ чаша млеко 1 лажица мед Испасирајте ја бананата и кон неа додајте го бадемовото масло. Затоплете го малку млекото, колку...

ФОТО: Некогаш возеше велосипед, сега предизвикува срцев удар со фотките на Инстаграм

Атрактивната словачка велосипедистка Луција Јаворчекова со својата одлука да и стави крај на кариерата ги разочара љубителите на овој спорт. Но, нејзината одлука наместо со...

Каква шминка никогаш нема да излезе од мода?

Трендовите во шминкањето се менуваат секојдневно. Во еден момент е модерна една боја, а веќе во другиот сосема поинаква. Сепак, постои нешто кое никогаш не...

Домашна козметика за испукани пети

Сувата кожа на нозете не само што не изгледа убаво туку оваа состојба може да биде и многу болна. Домашната козметика за испукани пети...

Популарно