6 C
Скопје
сабота, февруари 24, 2018

10 видео лекции по шминка, кои ќе ве натераат да ги засакате вашите кафени...

Кафените очи се убави! Кога ги гледаме часовите по шминка на интернет, ни се чини дека кафеавите очи се некако поздодевни и неутрални. Шминките за...

На свадба кај Меси: Шакира потфрли со изборот на фустан, сопругата на Фабрегас ја...

Во петокот во родниот град на Меси, Росарио се одржа аргентинската свадба на деценија на која присуствуваа голем број на фудбалски ѕвезди, а сопругата...

ВИДЕО: 12 начини како да врзете марама

Кој не ги сака марамите? Со нив инстантно може да го промените својот изглед и да го направите помодерен и подинамичен. Единствено што треба...

15 начини како да носите марама (ВИДЕО)

Есента и зимата не можат да се замислат без марама или шал  кои се идеален начин да ги носите секојдневно. Научете барем неколку различни...

ФОТО: Сите воздивнуваат по неа, таа е убавицата од спотот на хитот „Despacito“

Хитот на Луиса Фонси со музиката и со спотот ги руши сите летни рекорди. Досега е прегледан 2,3 милијарди пати, а во хитот публиката ужива...

Како да мирисате пријатно во текот на летото?

Топлото време има свои минуси поврзани со потењето. Погледнете ги овие неколку совети како да  се радувате на вашиот пријатен мирис во секое време...

Досега невидена глетка: Конечно и бујниот задник на Џеј Ло во танга (ФОТО)

Фотографијата собра повеќе од 800.000 лајкови за само неколку часа! Џенифер Лопез убавицата сподели интересна фотографија од нејзиниот одмор во Мајами. На истата Џеј Ло ужива...

Една утринскa навика од која ќе изгледате како 18-годишни

За да изгледате како 18-годишни доволни ви се само две состојки – мелено кафе и млеко. Потребни ви се: • мелено кафе. • млеко- се препорачува да...

ВИДЕО: Поради оваа секси убавица цел свет гледа временска прогноза

Милиони ширум светот секојдневно пратат временска прогноза, а на Мексиканците тоа им е омилена програма. Не толку за да видат какво време ги очекува,...

Нов убиствен тренд на Instagram: Минијатурни костими за капење

Жените повторно изненадија, но овој пат е за добро! :) Наскоро доаѓа времето за на море и ние немаме трпение да одиме на плажа и...

Популарно